Romario czy Lewandowski? Legendarny Brazylijczyk odpowiedział bez zastanowienia

- Romario, kto był twoim zdaniem lepszy, ty czy Lewandowski? - zapytano. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Brazylijczyk bez zastanowienia odpowiedział: "Ja". I podobnie było w przypadku innych wielkich zawodników.

Romario jest byłym brazylijskim piłkarzem, który grał na pozycji napastnika. W trakcie kariery występował w takich klubach jak FC Barcelona lub PSV Eindhoven. Łącznie strzelił 738 goli, choć krąży legenda, że zdołał przekroczyć barierę 1000 bramek. Przygodę z piłką nożną zakończył w 2010 roku w barwach brazylijskiej Ameriki. 

Zobacz wideo Zmiana składu? Thomas Mueller reprezentacji Polski ma pomóc Lewandowskiemu

Romario wyznał, że był lepszy od Lewandowskiego

Romario był gościem programu na kanale Desimpedidos. Prowadzący stwierdził, że zapyta go o zdanie na temat innych napastników. Zapytał więc: "Romario, kto był twoim zdaniem lepszy, ty czy Lewandowski?" - Ja - powiedział Romario. Następnie padły pytania o Karima Benzemę, Zlatana Ibrahimovicia i Erlinga Haalanda. Za każdym razem Romario stawiał na siebie. - Thierry Henry? Jaja sobie robisz? Oczywiście, że ja - kontynuował. 

Pewność siebie Romario w odpowiedziach nie powinna dziwić, ponieważ żaden z wymienionych piłkarzy nie zbliżył się do jego wyczynów. Do tej pory Robert Lewandowski strzelił 527 goli, Zlatan Ibrahimović 492, a Karim Benzema 395. Cała trójka nadal nie zakończyła kariery, ale trudno wyobrażać sobie, że mogą przebić granicę 700 goli. Z kolei przygoda z piłką Thierry'ego Henry'ego dobiegła już do końca i jego dorobek strzelecki zatrzymał się na 360 bramkach. Nie wiadomo, na co będzie stać w przyszłości Erlinga Haalanda, który ma dopiero 22 lata. Obecnie Norweg zachwyca wszystkich i w tak młodym wieku strzelił już 158 goli. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Romario był również reprezentantem Brazylii. W barwach narodowych zdobył 55 bramek. Pod tym względem wymienieni wyżej napastnicy wyglądają już nieco lepiej. Jedynie Henry i Benzema rzadziej wpisywali się na listę strzelców w futbolu reprezentacyjnym. Były zawodnik Arsenalu strzelił 51 goli, a triumfator tegorocznej Złotej Piłki - 37. Mniej goli strzelił również Haaland (21), ale jest dopiero na początku przygody z piłką. Z kolei Lewandowski do tej pory w kadrze narodowej zdobył 76 bramek, a Ibrahimović 62. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.