Katar i FIFA postawili na swoim. Kolejna absurdalna decyzja w trakcie MŚ

Dominik Wardzichowski
FIFA najpierw wyrzuciła ze stadionów tęczowe opaski promujące akcję "One Love", grożąc zawodnikom żółtymi kartkami. Teraz, razem z Katarem, przebiła kolejną granicę absurdu i zakazała Belgom wyjścia na rozgrzewkę w zbyt kolorowych koszulkach.

Potwierdziły się informacje portalu voetbalbelgie.be. FIFA w porozumieniu z Katarem zabroniła Belgom wyjścia na rozgrzewkę w przygotowanych przed mistrzostwami świata koszulkach treningowych. Powód? Absurdalny - zbyt dużo kolorów. Zespół Roberto Martineza wyszedł więc na rozgrzewkę przed meczem z Kanadą w białych, treningowych koszulkach i czarnych bluzach. Żaden z piłkarzy ani członków sztabu szkoleniowego nie miał na sobie "zbyt kolorowego" zdaniem FIFA kompletu.

Zobacz wideo Borek aż złapał się za głowę. Tego nie było widać w TV. Kulisy meczu Polska-Meksyk

W Katarze otwarcie depcze się prawa mniejszości, a homoseksualizm jest tam przestępstwem, więc trudno nie odebrać tego jako próby zadowolenia możnych szejków. I choć na stroju treningowym Belgów nie było żadnych nawiązań do tęczy, to i tak FIFA ją zakazała.

 

Belgowie na mundialu w Katarze mieli być jedną z nielicznych reprezentacji wspierającą akcję "One Love". Na ich drugim komplecie meczowym (białym) miał pojawić się napis love, czyli miłość. To rzecz jasna nie spodobało się Katarczykom i FIFA, więc nakazali Belgom w fazie grupowej grę w czerwonych koszulkach.

Belgowie, w przeciwieństwie do Niemców, nie wykonali żadnego gestu podczas przedmeczowej prezentacji. Na opasce kapitańskiej Edena Hazarda znalazła się jednak piłka, a wokół niej różowe serce.

Niemcy tłumaczą swój odważny protest. Mocna odpowiedź na decyzje FIFANiemcy tłumaczą swój odważny protest. Mocna odpowiedź na decyzje FIFA

Reprezentacja Belgii na mundialu w Katarze rywalizuje w grupie z Kanadą, Maroko i Chorwacją.

Więcej o: