Jest decyzja prokuratury ws. członka zarządu i b. sekretarza generalnego PZPN

Zarzuty za wyrządzenie szkody PZPN w wysokości ponad miliona złotych przedstawiła prokuratura Jakubowi T. i Maciejowi S. Sprawa dotyczy obecnego i byłego członka Polskiego Związku Piłki Nożnej.

O zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne Jakuba T. i Macieja S. poinformowały w poniedziałek WP SportoweFakty i RMF FM. Jak udało się tego dnia dowiedzieć Sport.pl, zatrzymanie obu mężczyzn związane jest z nieprawidłowościami przy podpisywaniu przez PZPN kontraktu sponsorskiego w 2014 roku, które zostały ujawnione przy okazji badania przez CBA tzw. "afery melioracyjnej". 

Zobacz wideo Zmiana składu? Thomas Mueller reprezentacji Polski ma pomóc Lewandowskiemu

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi Jakubowi T. i Maciejowi S.

Komunikat w sprawie Jakub T. i Macieja S. wystosował dział prasowy Prokuratury Krajowej. Możemy w nim przeczytać, że zatrzymano cztery osoby: 

  • Macieja S. - byłego sekretarza generalnego Polskiego Związku Piłki Nożnej,  
  • Jakuba T. pełnomocnika OSTTAIR sp. z o.o. i faktycznie kontrolującego za pośrednictwem innych osób działalność OSTTAIR sp. z o.o., a zarazem członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej,
  • Iwonę T. - żonę Jakuba T.,
  • Gabrielę M. byłego prezesa zarządu OSTTAIR sp. z o.o.

"Prokuratura zatrzymanym Maciejowi S., Jakubowi T. przedstawiła zarzuty działania na szkodę Polskiego Związku Piłki Nożnej w kwocie ponad miliona złotych. Ponadto Jakubowi T. przedstawiono zarzut prania pieniędzy" - czytamy o w komunikacie. Dodatkowo "Gabrieli M. prokurator przedstawił łącznie 4 zarzuty w tym składania fałszywych zeznań, a Iwonie T. przedstawił zarzut prania pieniędzy".

Każdemu z podejrzanych grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

"Zarzuty związane są z wyprowadzeniem środków pieniężnych z PZPN poprzez zawarcie fikcyjnego porozumienia, które miało uzasadniać wypłatę prowizji od umowy sponsorskiej na rzecz spółki Osttair. Prowizja miała być wynagrodzeniem za usługi związane z negocjowaniem umowy sponsorskiej pomiędzy PNPN, a jednym ze sponsorów. Spółka faktycznie była kontrolowana przez Jakuba T." - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Prokuratura zastosowała także środki zapobiegawcze. Wobec Jakuba T. zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 500 tysięcy złotych, dozoru policji, czy zakazu opuszczania kraju.

W przypadku Macieja S. prokuratur zastosował środki zapobiegawcze m.in. w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 250 tysięcy złotych. Wobec pozostałych osób zostały zastosowane środki zapobiegawcze o charakterze "nie izolacyjnym".

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

PZPN w pełnej gotowości po doniesieniach o zatrzymaniu Jakuba T.

"PZPN z należną powagą podchodzi do powziętych z medialnych doniesień informacji o zatrzymaniu członka zarządu PZPN Jakuba T." - poinformował Polski Związek Piłki Nożnej w poniedziałkowym oświadczeniu

Więcej o: