Były reprezentant Włoch nie zostawił suchej nitki na Ronaldo

Antonio Cassano zareagował na wywiad udzielony przez Cristiano Ronaldo dla "The Sun". Włoch mocno krytykuje Portugalczyka i radzi mu, aby ten zakończył karierę już po Mistrzostwach Świata w Katarze.

W ostatnim czasie bardzo głośnym echem odbija się rozmowa Cristiano Ronaldo z Piersem Morganem w "The Sun". 37-latek krytycznie wypowiedział się w niej m.in na temat Manchesteru United oraz swoich trenerów. Postawa pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki nie spodobała się Antonio Cassano, który postanowił skrytykować CR7. 

Zobacz wideo Problem reprezentacji Polski. Plan Michniewicza legł w gruzach

- Teraz mówię, że Ronaldo nie ma odwagi przyznać, że przez trzy lata nie był już sobą. W tym roku musiał przejść do Sportingu, a potem odejść po mistrzostwach świata. Jest problemem dla trenerów, sprawia kłopoty swoim kolegom z drużyny. Nawet nie zadzwonił do Benzemy, aby mu pogratulować (zdobycia Złotej Piłki - dopisek red.) - powiedział były gracz Realu Madryt

Antonio Cassano postanowił się również bezpośrednio zwrócić do Cristiano Ronaldo. Włoch dał mu cenną radę i porównał go do Lionela Messiego. 

- Ma zasłonięte oczy i myśli, że może grać do 50. roku życia. Drogi Ronaldo, powiem ci jedno: zakończ mistrzostwo świata z wielkim sukcesem. Nie może ciągle wpadać w złość i nie może myśleć, że nadal gra na najwyższym poziomie. Ma takie nieproporcjonalne ego, ale nie jest jak Messi, który może grać również na siedząco. Fizycznie już nie daje rady. Potwierdza, że zawsze na pierwszym miejscu stawia swój egoizm - podsumował 40-latek.

Cristiano Ronaldo zdecydowanie zaszkodził sobie udzieleniem tak kontrowersyjnego wywiadu. Prawdopodobnie po mundialu dowiemy się, jaka czeka go przyszłość, ale zapewne nie będzie ona już związana z Manchesterem United. Portugalczyk będzie musiał jednak zdecydowanie obniżyć swoje wymagania, ponieważ jak pokazało ostatnie letnie okienko transferowe, nie ma na niego chętnych wśród czołowych europejskich zespołów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.