Wielka hojność Lewandowskich. Przekazali drogi sprzęt dla CZD

Robert i Anna Lewandowscy chętnie angażują się w działalność charytatywną. Tym razem wsparli Centrum Zdrowia Dziecka, o czym organizacja poinformowała za pośrednictwem Facebooka. - Sprzęt o wartości 500 tys. zł - czytamy.

Lewandowscy tylko w tym roku wspierali już akcję "Positive Ways Polska dla Hospicjum", dzięki której przekazywano pieniądze dla chorych i potrzebujących dzieci. Najbardziej wpływowe małżeństwo w Polsce kolejny raz wykazało się empatią i zakupiło drogi sprzęt dla najnowocześniejszego szpitala dziecięcego w kraju.

Zobacz wideo Problem reprezentacji Polski. Plan Michniewicza legł w gruzach

Lewandowscy przekazali sprzęt o wartości 500. tysięcy złotych

- Serdeczne podziękowania dla Fundacji Positive Ways oraz Anny Lewandowskiej i Robert Lewandowskiego za zakup dwóch specjalistycznych aparatów do znieczulenia, które już pracują na Bloku Operacyjnym. Sprzęt o wartości 500 tys. zł do tej pory był wykorzystany przy niemal 100 zabiegach. - czytamy na Facebooku Centrum Zdrowia Dziecka.

To nie pierwszy raz, kiedy małżeństwo wspiera działanie szpitala dziecięcego. Na stronie internetowej CZD informuje również, że w przeszłości Lewandowski przekazywał do szpitala "koszulkę klubową Bayernu Monachium, która została wylicytowana za 200 tys. zł, koszulkę z setnego meczu w Reprezentacji Polski - wylicytowana za kwotę 120 tys. zł oraz zielone korki za kwotę 100 tys. zł.".

Lewandowscy wspierali również generalny remont Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej i Pediatrycznej, przekazując 500 tysięcy oraz "przekazali m.in. środki dla Kliniki Neurochirurgii, za które możliwy był zakup m.in. sprzętu konsultacyjno-diagnostycznego, łóżek elektrycznych dla pacjentów, łóżek dla rodziców, wózka opatrunkowo-zabiegowego i pulsoksymetrów".

"Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"  to instytut naukowy i jednostka badawczo-rozwojowa utworzona w 1977 roku. W jego skład wchodzi 17 klinik, 29 samodzielnych poradni, apteka szpitalna oraz zespół specjalistycznych przychodni. "Leczymy na najwyższym poziomie, zawsze najważniejsze jest dla nas Dziecko" - mówi dewiza CZD od początku jego istnienia. 

Więcej o: