Lewandowski mówi: "Awans do półfinału jest możliwy". Ale to nie o Polakach

Robert Lewandowski uważa, że reprezentacja Niemiec może być jednym z medalistów nadchodzących mistrzostw świata w Katarze. - Niemiecka drużyna będzie niebezpieczna. Wiem, że Hansi Flick to świetny trener. Niemcy mogą z nim wiele osiągnąć na tym mundialu - mówił kapitan reprezentacji Polski w rozmowie z "Kickerem".

Reprezentacja Polski trzykrotnie w XXI wieku mierzyła się z Niemcami na wielkich turniejach. Bilans Polaków to remis i dwie porażki. W Katarze los przydzielił Polaków i Niemców do różnych grup, ale zapytany przez niemiecki "Kicker" Robert Lewandowski odniósł się do szans naszych zachodnich sąsiadów na udany mundial. 

Zobacz wideo Jak bardzo zaskoczył Michniewicz? "Wprowadził nas wszystkich nieco w maliny"

Lewandowski wierzy w medal dla Niemców. "Z nim mogą wiele osiągnąć"

- Niemcy mają dobrą mieszankę starszych i młodszych piłkarzy. Ostatnio są w dobrej formie i awans do półfinału zdecydowanie jest możliwy. A kiedy jesteś w półfinale, to wszystko może się zdarzyć. Niemiecka drużyna będzie niebezpieczna - mówił Robert Lewandowski w rozmowie z "Kickerem".

Na ostatnich mistrzostwach świata Niemcy się nie popisali. Nie potrafili wyjść z grupy, w której oprócz nich znajdowały się także reprezentacje Szwecji, Meksyku i Korei Południowej. Jednak teraz będą oni prowadzeni nie przez Joachima Loewa, a przez byłego trenera Bayernu Monachium Hansiego Flicka, który objął kadrę narodową po Euro 2020.

- Wiem, że Hansi Flick to świetny trener. Niemcy mogą z nim wiele osiągnąć na tym mundialu - nie ukrywał Lewandowski, który pod wodzą Flicka zdobył z Bayernem potrójną koronę w 2020 roku i był dwukrotnie wybierany najlepszym piłkarzem świata wg FIFA. Niemcy w Katarze zagrają w grupie E z Hiszpanią, Kostaryką i Japonią.

Czesław MichniewiczProblemy reprezentacji Polski tuż przed MŚ 2022. Plan Michniewicza może lec w gruzach

Jak będzie wyglądał mundial według Roberta Lewandowskiego?. - Każde spotkanie będzie trudne. Zawodnicy są w rytmie meczowym, więc zespoły zagrają z większym ryzykiem. Pomiędzy kolejnymi meczami nie będzie wiele czasu - mówił napastnik FC Barcelony, który odniósł się także do swojej roli w drużynie narodowej. 

- Jestem bardziej zaangażowany w grę zespołu i więcej pomagam w konstruowaniu akcji ofensywnych - przyznawał kapitan Polaków, który nie sądzi, by miał duże szanse stać się jedną z największych gwiazd turnieju.

Kapitan reprezentacji w mocnych słowa ocenił grę Polaków w ofensywie. Jego słowa mogą dla niektórych być bolesne. - Nasza drużyna nie gra tak ofensywnie i nie stwarzamy wielu okazji do zdobycia bramki. W takich okolicznościach napastnikowi gra się trudno - podsumował Robert Lewandowski.

Reprezentacja Polski rozpocznie swój udział na MŚ w Katarze 22 listopada, gdy zmierzy się z Meksykiem. Niemcy swoje pierwsze spotkanie rozegrają dzień później, a ich rywalem będzie Japonia. 

Więcej o: