Dwóch piłkarzy zawieszonych. Natychmiast. PZPN reaguje na wielką aferę w polskiej piłce

Polski Związek Piłki Nożnej postanowił zawiesić dwóch piłkarzy w związku z prowadzonym postępowaniem wyjaśniającym w sprawie podejrzenia match-fixingu w trzeciej lidze polskiej.

- Dziś to pewnik. W Polsce ustawia się mecze - mówił serwisowi sport.tvp.pl jeden z byłych pracowników branży bukmacherskiej. To rozmowa mocna, wstrząsająca. Jasno z niej wynika, że w Polsce wciąż ustawiane są mecze piłki nożnej. Dziwne zdarzenia w naszym kraju obserwowane są nie tylko przez lokalnych graczy, ale także na całym świecie. Niższe ligi w Polsce stały się bardzo popularne u azjatyckich bukmacherów.

Zobacz wideo Michniewicz: Pytają, dlaczego Krychowiak? Odpowiadam, że Waldek Matysik nie może

PZPN zawiesił dwóch piłkarzy

Na sprawę zareagował Polski Związek Piłki Nożnej. W czwartek po południu wydał specjalny komunikat o zawieszeniu dwóch piłkarzy. 

- W związku z prowadzonym postępowaniem wyjaśniającym w sprawie podejrzenia match-fixingu w meczach III ligi w sezonie 2022/2023, Rzecznik Dyscyplinarny PZPN postanowił dziś (10.11.2022) o zastosowaniu środków zapobiegawczych wobec dwóch zawodników: Mykyty Wowczenki z Chemika Police oraz Ihora Radchenki z Concordii Elbląg. Obaj piłkarze zostali zawieszeni w rozgrywkach mistrzowskich i pucharowych swoich klubów ze skutkiem natychmiastowym - czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Ta sprawa budzi nasze zaniepokojenie, ale jest na wstępnym etapie, więc trudno ją komentować. Co nie znaczy, że się nią nie zajmujemy. Zapewniam, że wnikliwie analizujemy informacje zawarte w ostatnich doniesieniach medialnych - mówił kilka dni wcześniej w rozmowie ze Sport.pl Wojciech Cygan, przewodniczący Rady Nadzorczej Rakowa, ale też wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa profesjonalnego.

Komunikat wydał też wtedy PZPN. - ZPN informuje, że już od kilku miesięcy obserwuje działalność międzynarodowych grup przestępczych, które starają się wpływać na przebieg meczów, szczególnie w niższych ligach. Czytamy także, że już od wielu lat mecze ekstraklasy oraz I ligi są analizowane przez szwajcarską firmę SPORTRADAR pod kątem ryzyka związanego z zakładami bukmacherskim. PZPN podkreśla także, że jest gotów współpracować z organami ścigania w tej sprawie - można było w nim przeczytać.

Więcej o:
Copyright © Agora SA