Oficjalnie: Maciej Skorża wraca do pracy. Nowy klub ogłosił

Maciej Skorża znalazł nowy klub. Nie będzie pracował jednak w Polsce, ale za granicą. Zatrudnienie trenera potwierdził japoński klub Urawa Reds.

Urawa Red Diamonds ogłosiło na Twitterze zatrudnienie Macieja Skorży na stanowisku trenera pierwszego zespołu. Będzie pracował w japońskim klubie od sezonu 2023 (rozgrywki japońskiej J1 League prowadzone są w systemie wiosna-jesień).

Zobacz wideo Co musi zrobić Lewandowski, żeby zostać sportowcem roku?

Powrót Macieja Skorży

Maciej Skorża niespodziewanie zdecydował się na początku czerwca zakończyć swoją pracę w Lechu Poznań, tuż po zdobyciu mistrzostwa Polski. Zdecydował się tak zrobić ze względu na problemy osobiste. Klub deklarował mu wsparcie w trudnych chwilach.

Wygląda na to, że sytuacja w życiu trenera się poprawiła, dlatego zdecydował się podjąć pracę niespełna pół roku po odejściu z "Kolejorza". Jego nowym pracodawcą będzie japoński klub Urawa Red Diamonds.

Britain Soccer Premier League Wściekły Ronaldo wszczął awanturę. "Ściągnęliście na mnie kłopoty"

- Urawa Red Diamonds to bardzo znany klub z wieloma zapalonymi fanami i kibicami. Ponadto, oglądając ostatnio Urawa Red Diamonds, widziałem, że są stabilną organizacją jako klub i mają nieskończony potencjał. Bardzo zainteresowały mnie ambicje klubu na nowy sezon. Dlatego przyjąłem ofertę stanowiska trenera Urawa Red Diamonds" - przyznał Skorża.

Zespół z Saitamy chce wygrać Azjatycką Ligę Mistrzów i rywalizować o mistrzostwo Japonii. W swojej historii pięć razy był mistrzem kraju (ostatnio w 2006) i dwa razy został klubowym mistrzem Azji (2007 i 2017). Skorża wierzy, że uda się zrealizować oba cele.

Ronaldinho Rosjanie mają zagrać z legendami. W grze grube miliony, ale nie dla Rosjan

Władze Urawa Reds wierzą, że ze Skorżą na pokładzie uda się zbudować "siłę ofensywną, mobilność i agresywną obronę". "Jest osobą, od której można oczekiwać, że znacznie rozwinie zespół jako trener. Razem z nowym trenerem będziemy walczyć jako klub - chwalą Skorżę Japończycy.

W ostatnim sezonie J1 League Urawa Reds zajęła dziewiąte miejsce. Zdobyła za to krajowy Superpuchar i awansowała do finału azjatyckiej LM.

Kolejna zagraniczna przygoda Skorży

To nie pierwszy wyjazd 50-letniego trenera poza Polskę. W przeszłości trenował saudyjski Ettifaq FC (lata 2012-2013) oraz reprezentację Zjednoczonych Emiratów Arabskich do lat 23 (lata 2018-2020).

W swoim dorobku nie ma jednak żadnego zagranicznego trofeum. Wszystkie sukcesy notował w Polsce. Mistrzostwo kraju zgarniał z Wisłą Kraków i Lechem Poznań, Puchar Polski wygrywał z Legią Warszawa i Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Zwycięstwo w Superpucharze świętował zaś z "Kolejorzem".

Więcej o: