Rosjanie mają zagrać z legendami. W grze grube miliony, ale nie dla Rosjan

Członkowie rosyjskiej kadry narodowej z roku 2008 mają zagrać mecz pokazowy z weteranami reprezentacji Brazylii. Rosyjskie media zwracają uwagę na olbrzymią różnicę wynagrodzeń, jaka jest przewidywana. Brazylijczycy mieliby dostać 50 razy więcej.

Weterani rosyjskiej reprezentacji z 2008 roku mogą rozegrać towarzyski mecz z legendami reprezentacji Brazylii. Według portalu Allsport-news, na prośbę firmy Telesport próbuje ich do tego przekonać były asystent ówczesnego trenera Guusa Hiddinka, Aleksander Borodiuk. Rosjanom oferuje się zdecydowanie niższą wypłatę niż ich rywalom.

Zobacz wideo Tak będzie wyglądać skład Polski na Meksyk?

Rosjanie dostaną 50 razy mniej za mecz pokazowy z Brazylią

Każdy rosyjski piłkarz ma otrzymać od Telesportu 100 tysięcy rubli za mecz. To aż 50 razy mniejsza kwota niż ta przewidziana dla Brazylijczyków. Legendy z Ameryki Południowej mogą liczyć nawet na 5 milionów rubli za głowę. W sumie firma chciałaby przeznaczyć 90 mln rubli na wynagrodzenia dla całej ich ekipy. Portal championat.com dodaje dla porównania, że za rozegranie towarzyskiego meczu z pierwszą reprezentacją Belgii trzeba wydać "tylko" 18 milionów rubli.

Wśród graczy, którzy mogliby zagrać dla Brazylii w tym meczu, są takie gwiazdy, jak Ronaldinho czy Cafu. Z kolei po stronie Rosjan mają wystąpić reprezentanci z roku 2008, którzy awansowali do półfinału Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii. Drużyna prowadzona wówczas przez Guusa Hiddinka w ćwierćfinale sensacyjnie pokonała po dogrywce Holandię 3:1. W półfinale w Wiedniu przegrała z przyszłym triumfatorem tej imprezy Hiszpanią 0:3. Był to najlepszy wielki turniej w wykonaniu Rosjan w XXI wieku.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Problemy ma też pierwsza reprezentacja Rosji. Po wykluczeniu jej przez FIFA i UEFA nie może znaleźć przeciwników, z którymi mogłaby zmierzyć się w meczach towarzyskich. W wyniku ostrej krytyki w kierunku związku i sprzeciwu samych piłkarzy, z udziału w sparingu zrezygnowała drużyna Bośni i Hercegowiny. Teraz Rosji zostało rywalizować z Tadżykistanem. Spotkanie to zaplanowane jest na 17 listopada w stolicy tego państwa - Duszanbe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.