Wstrząsające słowa. W Polsce znów ustawia się mecze. Padają konkretne przykłady

- Dziś to pewnik. W Polsce ustawia się mecze - mówi serwisowi sport.tvp.pl jeden z byłych pracowników branży bukmacherskiej.

- Od momentu, w którym zobaczysz, że coś się dzieje, masz 15-20 sekund, by zagrać. Bo ta informacja już się rozeszła. Pamiętaj, że to grupa anonimowych informatorów, a nie ludzie z imienia i nazwiska. Za czasów "Fryzjera" w Polsce mecze ustawiało się po chłopsku. Mietek, zróbmy tak, potem spotkanie w lesie, walizka pieniędzy itd. Dziś namierzenie czegokolwiek jest znacznie trudniejsze. Nick na Telegramie nie powie ci nic. Do tego zasłony w postaci VPN czy kartami SIM zarejestrowanymi gdzieś na świecie. Kryptowaluty krążą beż śladu. To szara strefa, z którą bardzo trudno walczyć - twierdzi w rozmowie ze sport.tvp.pl były pracownik jednego z zagranicznych bukmacherów.

Zobacz wideo Co musi zrobić Lewandowski, żeby zostać sportowcem roku?

To rozmowa mocna, wstrząsająca. Jasno z niej wynika, że w Polsce wciąż ustawiane są mecze piłki nożnej. Dziwne zdarzenia w naszym kraju obserwowane są nie tylko przez lokalnych graczy, ale także na całym świecie. Niższe ligi w Polsce stały się bardzo popularne u azjatyckich bukmacherów.

- Mecz z początku października - Błękitni Stargard kontra Unia Janikowo. Już przed spotkaniem pojawiły się informacje, że padną dokładnie cztery bramki i skończyło się 3:1. Być może był to przypadek, ale stawki na ten mecz dochodziły do zawrotnych sum. Między 55. a 57. minutą meczu u największego azjatyckiego bukmachera nastąpił atak graczy na "over 3,5". Linia zmieniła się z 3,5 na 3,75, a za chwilę na "over 4", co wskazywało na to, że w meczu padną dokładnie cztery bramki. W 58. minucie azjatyccy bukmacherzy wyrzucili mecz z oferty. Brakująca bramka padła w 65. minucie - opowiedział były pracownik firmy bukmacherskiej.

"Dziś to pewnik. W Polsce ustawia się mecze"

I dodał: - W poprzednim sezonie prawdziwa korba była na mecze GKS Przodkowo. Tam co chwilę coś się działo. Przed jednym z meczów było wiadomo, że padną minimum cztery bramki. Do przerwy 0:0. Dumny pisałem do kolegów, z którymi pracowałem i mówili mi od pewnego czasu, że coś się w Polsce dzieje: "Widzicie, w Polsce nie ustawia się meczów". Po przerwie padło sześć goli... Wyłączyłem telefon na kilka godzin po tym meczu.

- Dwa tygodnie później Unia Tarnów grała z rezerwami Korony. Już przed meczem pojawiło się mnóstwo zakładów, że Korona wygra trzema bramkami. Mnóstwo typów na ten kurs w Azji i na giełdzie zakładów. Pierwsza minuta i 1:0 dla rezerw Korony. Patrzę na składy, bo pomyślałem, że może w składzie jest kilku zawodników z pierwszej drużyny, ale tak nie było. Unia wyrównała, a jeszcze przed przerwą wyszła na prowadzenie 2:1. U normalnych, nieazjatyckich bukmacherów typ na wygraną Korony był w tym momencie około 2,5-3. A tu nagle kolejna fala zakładów, że Korona wygra trzema bramkami. Przy stanie 1:2! No i skończyło się wygraną kielczan 5:2...

- Spójrzmy, co się działo u azjatyckich bukmacherów. O godzinie 14:12 Unia zdobyła bramkę na 1:1, więc kurs na wygraną Korony wzrósł do 1,24. Następnie kurs został zbity przez graczy w Azji grających z handicapem bramkowym. O godzinie 14:46 Unia wychodzi na prowadzenie 2:1, kurs na wygraną Korony wskakuje na chwilę na poziom 1,72, ale zaraz ponownie zostaje zbity przez graczy na 1,47. Minutę później Azja wycofała mecz z oferty.

Kiedy znów zaczęły się takie problemy w naszym kraju? - Zaraz po pandemii, a wojna na Ukrainie tylko to nasiliła. Warto też prześledzić, jacy piłkarze przyszli do Polski z ligi ukraińskiej… FK Sumy, Agrobiznes Wołoczyska czy FK Połtawa. Te kluby dobrze u bukmacherów znamy - powiedział rozmówca dziennikarza TVP Sport Mateusza Migi.

I zakończył: - W piłce nożnej długo był spokój, ale mam informacje, że po wybuchu wojny na Ukrainie pewni ludzie przenieśli się do Polski. Rosja jest poza rynkiem, a Ukrainą sportowo teraz nikt się nie interesuje. Tam obecnie nie dzieje się nic niepokojącego, ale liga ma swój nietypowy rytm, często nie wiadomo nawet, gdzie odbędzie się mecz. Zawodowcy zarabiają na live’ach. Obstawiając przed meczem, można wszystko ubić, a bukmacherzy wycofają zdarzenie. Najgorzej, gdy informacja się rozchodzi, następuje efekt kuli śnieżnej i liczba graczy rośnie lawinowo. Na Facebooku jest mnóstwo grup, w których gracze dzielą się swoją wiedzą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.