Talent chce grać dla Polski. Już złożył wniosek. "Na pewno"

- Gdyby Polska zgłosiła się po mnie, na pewno zgodziłbym się na reprezentowanie jej barw. Złożyłem już wniosek o obywatelstwo - mówi w rozmowie z TVP Sport Jaiden Kucharski, 20-letni napastnik Sydney FC wychowany w Australii, ale o polskich korzeniach.

Jaiden Kucharski ma za sobą debiut w australijskiej ekstraklasie i od razu zaliczył asystę. To 20-letni środkowy napastnik, który broni barw Sydney FC. Jest wychowankiem tej drużyny. Całe życie spędził w Australii, ale ma mocne polskie korzenie. Jego ojciec jest Polakiem, który urodził się w Krakowie i w wieku 12 lat wyemigrował z rodziną do Australii. Również dziadkowie Kucharskiego pochodzą z Polski.

Zobacz wideo Spotkanie na szczycie w Rakowie. "Rywale aż kipieli"

Wyciekła kadra Argentyny. Oto lista z powołaniami na MŚ w KatarzeWyciekła kadra Argentyny. Oto lista z powołaniami na MŚ w Katarze

Jaiden Kucharski chce grać dla Polski i w ekstraklasie

Kucharski w rozmowie z TVP Sport przyznaje, że w Polsce nie był ze względu na napięty kalendarz. Nie ukrywa też, że nie zna języka i zna tylko kilka słów. Ale przekonuje, że to właśnie dla Polski chciałby grać, gdyby nadarzyła się okazja. - Gdyby Polska zgłosiła się po mnie, na pewno zgodziłbym się na reprezentowanie jej barw. Myślę, że powołanie było moim dużym osiągnięciem i wyróżnieniem. Ale zdaję sobie sprawę z tego, że nie będzie to łatwe – przyznaje 20-latek.

Kucharski w reprezentacji to zdecydowanie melodia przyszłości, ale piłkarz podjął już pierwsze starania. Przede wszystkim, chce otrzymać obywatelstwo. - Złożyłem już wniosek. Wszystko jest już prawie załatwione i mam nadzieję, że niedługo zostanę pełnoprawnym Polakiem. Muszę jeszcze złożyć wniosek o polski paszport i wtedy mógłbym przebywać w kraju bez konieczności posiadania wizy. Z pomocą rodziców i dziadków ruszyłem ten temat już dwa lata temu i mieliśmy bardzo dużo papierkowej roboty. Oczywiście rozumiem, że z powodów niezależnych od nas, jak Covid i wojna w Ukrainie, proces został trochę wstrzymany. Ale myślę, że za kilka miesięcy już wszystko będzie załatwione – powiedział Kucharski.

Facundo Tello w meczu Boca Juniors - Racing ClubRaz, dwa, trzy... dziesięć czerwonych kartek. Szokujący mecz Boca Juniors

Być może polscy kibice będą mieli kiedyś okazję zobaczyć go w akcji w Polsce, zanim zapuka do drzwi reprezentacji. Z jego słów wynika bowiem, że interesowały się nim kluby ekstraklasy. - W grę wchodziły jakieś testy, ale nie było żadnych konkretów. Czy chciałbym zagrać w ekstraklasie? Pewnie! Mógłbym pewnego dnia trafić do Polski, żeby budować swoje nazwisko. Znam kilka klubów. Wiem, że Lech Poznań to silna drużyna, która ma dużo kibiców. Tak samo Legia Warszawa – wymienia piłkarz.

Więcej o: