Jak zatrzymać Leo Messiego? Meksykanie szukają pomocy w niebie

Meksykanie szukają sposobu na zatrzymanie Leo Messiego podczas mistrzostw świata w Katarze. Szukają pomocy nawet w niebiosach. - Najpierw trzeba powierzyć się Bogu - przyznał Victor Manuel Vucetich, najbardziej utytułowany meksykański trener w historii w rozmowie z ESPN.

Do startu tegorocznych mistrzostw świata w Katarze zostały równo dwa tygodnie. Reprezentacja Meksyku będzie pierwszym rywalem Polaków w grupie. Oprócz Biało-Czerwonych przeciwko zespołowi z Ameryki Północnej staną jeszcze reprezentanci Arabii Saudyjskiej oraz Argentyny. Tych ostatnich Meksykanie obawiają się najbardziej.

Zobacz wideo Dramat reprezentanta Polski. Dostał w oko, a potem drugi raz. Bez szans na MŚ 2022

Kto zatrzyma Leo Messiego? Meksykanie już się zastanawiają. Trener Victor Vucetich podpowiada

Trener Victor Manuel Vucetich udzielił niedawno wywiadu stacji ESPN. Najbardziej utytułowany meksykański trener w historii odniósł się m.in. do spraw związanych ze zbliżającymi się mistrzostwami świata w Katarze. Jego zdaniem najtrudniejsze może okazać się zatrzymanie Leo Messiego.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

- Najpierw trzeba powierzyć się Bogu. To będzie skomplikowane zadanie, ponieważ Messi jest piłkarzem, który może zaskoczyć w dowolnym momencie i to jest wielka zaleta Argentyny - powiedział zapytany o to, jak zatrzymać napastnika PSG i dodał: - Trzeba będzie się bardzo kontrolować, ponieważ w dzisiejszych czasach faule są bardzo łatwo wychwytywane, a VAR zawsze wszystko wykryje. Trafisz rywala w stopę i masz problem, nie liczy się intencja. To bardzo wpływa na obecną piłkę nożną.

Arkadiusz MilikFrancuzi tęsknią za Milikiem. "Klub rozstał się z nim zbyt szybko"

Vucetich odniósł się także do innego groźnego dla Meksyku zawodnika - a więc Roberta Lewandowskiego. - Podstawowym zadaniem jest odcięcie go od zawodników, którzy mogących zaopatrywać w podania. Lewandowski jest piłkarzem, który dobrze gra w polu karnym i trzeba wiedzieć, jak naciskać, a jak w danym momencie unikać kontaktu - wyjaśnił.

Cristiano Ronaldo szarpie się z Mingsem w meczu Manchester United - Aston Villa (1:3)Szarpanina z udziałem Cristiano Ronaldo. Pokaz sztuk walki na obrońcy rywali [WIDEO]

Pierwszy mecz na mundialu Meksykanie zagrają przeciwko reprezentacji Polski. Odbędzie się ono 22 listopada o 17:00. 26 listopada zmierzą się z Argentyną, a 30 listopada z Arabią Saudyjską.

Więcej o: