Objawił się nowy Roberto Carlos? Fantastyczne uderzenie młodzieżowca [WIDEO]

Lewa noga i uderzenie z ponad 30 metrów pod poprzeczkę. W turnieju drużyn U-18 w Japonii padła bramka, której nie powstydziłby się sam Roberto Carlos. Spektakularne trafienie dało Kokushikan High School wygraną nad Omori Gakuen i awans do finału turnieju szkół średnich z Tokio.

Jeżeli ktoś myśli o atomowym uderzeniu z dystansu, to na pewno Roberto Carlos jest jednym z nazwisk, które przychodzą do głowy w pierwszej kolejności. Brazylijczyk na przestrzeni lat zdobył wiele pięknych bramek, z legendarnym już trafieniem przeciwko reprezentacji Francji w meczu towarzyskim w 1997 roku. To trafienie i kilka innych, równie spektakularnych bramek można zobaczyć w tym zestawieniu.

Zobacz wideo Największe marzenie Rakowa Częstochowa. 2023 rok? "To niemożliwe"

Atomowe uderzenie godne Roberto Carlosa. Niesamowita siła w nodze młodego Japończyka

Fantastyczny gol miał miejsce w meczu Kokushikan High School z Omori Gakuen w ramach turnieju szkół średnich z Tokio, na którym grają szkolne drużyny U-18. Kokushikan wygrał półfinałowy mecz 2:1. Gospodarze mieli rzut rożny, przed którym Omori obroniło się wykopując piłkę przed pole karne. Dopadł do niej Ichinose i potężnym strzałem z ponad 30 metrów umieścił ją pod poprzeczką bramki rywali. To wspaniałe trafienie można zobaczyć na wideo poniżej:

Dzięki tej wygranej Kokushikan zagrają w finale tokijskiego turnieju, który może dać im przepustkę do corocznych mistrzostw szkół średnich z całej Japonii.

101. japoński turniej szkół średnich rozpocznie się 28 grudnia, a zakończy finałem, który zostanie rozegrany 9 stycznia 2023 r. 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Takich bramek nie brakuje także na największych europejskich boiskach. Z ostatnich miesięcy można przypomnieć bramkę Dimitriego Payeta w meczu Ligi Konferencji Europy. Wtedy Francuz zdobył gola z prawej nogi, ale huknął równie spektakularnie, co młody Japończyk. Pozostaje mieć nadzieję, że równie piękne bramki zobaczymy na zbliżającym się mundialu w Katarze, który rozpocznie się 20 listopada.

Więcej o: