Gary Neville pod ostrzałem. "Co masz na swoją obronę?"

Choć Gary Neville w przeszłości negatywnie wypowiadał się na temat mundialu w Katarze, to pojedzie na turniej w roli komentatora w telewizji należącej do Katarczyków. - Nie musisz jechać i brać pieniędzy od Kataru - rzucił w jego kierunku angielski dziennikarz Ian Hislop.

Mundial w Katarze zbliża się wielkimi krokami. Im bliżej imprezy, tym coraz więcej głosów na temat kontrowersji, jakie wywołuje organizacja turnieju w tym kraju. A tych jest mnóstwo. Począwszy od procesu przyznania Katarowi prawa do organizacji mistrzostw, który był naznaczony korupcją, poprzez śmierć tysięcy pracowników imigranckich przy budowie infrastruktury. Do tego dochodzą jeszcze kwestie zakazu picia alkoholu, a także penalizacja związków homoseksualnych.

Zobacz wideo Dramat reprezentanta Polski. Dostał w oko, a potem drugi raz. Bez szans na MŚ 2022

Gareth Bale bohaterem finału MLS Bale i rezerwowy bramkarz bohaterami szalonego finału MLS. Gol w 128. minucie

Wiele osób rezygnuje z przyjazdu do Kataru, albo protestuje w inny sposób. Kapitanowie niektórych reprezentacji będą grali z opaską kapitańską promującą akcję "OneLove", której celem jest walka z dyskryminacją. Z kolei Duńczycy wystąpią w koszulkach, na których logo federacji będzie niewidoczne, gdyż będzie zlewało się z kolorem koszulek. Duńczycy nie chcą, aby logotyp federacji był widoczny na mistrzostwach w kraju, gdzie łamie się prawa człowieka. Również bardzo niewielu duńskich kibiców wybiera się na mistrzostwa.

Gary Neville pod ostrzałem. "Co masz na swoją obronę?"

Swój negatywny stosunek do mundialu podkreślał również Gary Neville. Były reprezentant Anglii a obecnie ekspert telewizyjny do Kataru jednak pojedzie. I to jako komentator katarskiej telewizji beIN Sports. Podczas jednego z programów telewizyjnych Neville został skrytykowany przez dziennikarza Iana Hislopa. Wytknął on hipokryzję Nevilla.

- Inni byli dla ciebie bardzo delikatni, Gary. Będziesz komentował, prawda? Co masz na swoją obronę? – zapytał Neville'a Hislop.

- Myślisz, że miałem wybór? Zawsze uważałem, że albo podkreślasz problemy i wyzwania w tych krajach i mówisz o nich, albo w zasadzie nic nie mówisz i zostajesz w domu i nie wyjeżdżasz. I zawsze mówiłem, że powinniśmy rzucić im wyzwanie – odpowiedział Neville.

Grzegorz Krychowiak Krychowiak już z "eLką" na piersi. I zaczął od przewrócenia przeszkody

Hislopa to jednak nie przekonało. - Jest jeszcze jedna opcja: zostajesz w domu i podkreślasz nadużycia. Nie musisz jechać i brać pieniędzy od Kataru. Nie chcę być męczący, ale to nie jest dobra obrona – powiedział. Neville skontrował, że może mówić o tym w trakcie komentarza. To spotkało się z ironiczną odpowiedzią Hislopa, który sparodiował, jak taki komentarz mógłby wyglądać. – Zaczynamy mecz w tym przerażającym kraju, gwałcącym prawa człowieka. Szczerze mówiąc, to liczba imigrantów, którzy zginęli jest szokująca… o, mamy bramkę! – recytował dziennikarz.

Mistrzostwa świata rozpoczną się 20 listopada meczem Kataru z Ekwadorem. Reprezentacja Polski zagra pierwsze spotkanie 22 listopada z Meksykiem. Potem zmierzy się z Arabią Saudyjską (26 listopada) i Argentyną (30 listopada).

Wieczysta Kraków zachwyciła hiszpańskich dziennikarzy. Wieczysta Kraków zachwyciła hiszpańskich dziennikarzy. "Projekt jak z gry wideo"

Więcej o: