Wieczysta Kraków zachwyciła hiszpańskich dziennikarzy. "Projekt jak z gry wideo"

- Wybierz drużynę z szóstej ligi i zamień ją w giganta - to jedno ze zdań o Wieczystej Kraków, które pojawiło się w tekście na hiszpańskim portalu Relevo. Hiszpanie analizują fenomen krakowskiej drużyny i pytają o wrażenia grającego tam Manuela Torresa.

Wieczysta Kraków jest prawdziwym ewenementem na piłkarskiej mapie Polski. Byli reprezentanci (Sławomir Peszko, Radosław Majewski), piłkarze z zagranicy, duży budżet i ambitne plany. Dość powiedzieć, że w Wieczystej chcą nawet w 2025 roku grać w ekstraklasie, a w klubie mają gotowy plan na nowy stadion.

Zobacz wideo Trener polskich skoczków wskazał kluczową zmianę po klęsce z zeszłego sezonu. "To wielka zaleta"

"To niewiarygodne". Manuel Torres zachwycony Wieczystą Kraków

Hiszpański pomocnik minionego lata trafił do Wieczystej, chociaż ostatnio występował w cypryjskiej ekipie AEL Limassol, w której mógł liczyć na regularną grę. Jednak nie żałuje przenosin do polskiej III ligi

- Klub mnie brutalnie zaskoczył. To niesamowite. Infrastruktura jest tu lepsza niż w wielu pierwszoligowych zespołach w innych krajach. Podpisanie kontraktu nie zajęło mi nawet dwóch minut. Kiedy tu dotarłem, byłem zachwycony. Jest tu wszystko, o czym może marzyć profesjonalny piłkarz: sauna, wanna z hydromasażem, siłownia z klimatyzacją - mówił Torres cytowany przez hiszpański portal Relevo. W tekście zwrócono uwagę na to, że piłkarze w Wieczystej mogą liczyć na warunki, których nie mają ich rywale. 

Hiszpanie analizują także postać właściciela Wieczystej Kraków - Wojciecha Kwietnia. Opisują go, jako fana, który stroni od mediów, ale żyje prostym marzeniem: "wyniesienia klubu z sąsiedztwa na sam szczyt". A sam projekt nazywają "wyciągniętym z gry wideo".

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Manuel Amor w tekście napisał, że Wieczysta chce rok po roku awansować na wyższy szczebel rozgrywek piłkarskich w Polsce. - Celem jest jak najszybsze znalezienie się na szczycie i awans do ekstraklasy - dodawał Manuel Torres. Zaznaczał, że aktualnie w ogóle nie myśli o powrocie do Hiszpanii. Aktualnie Wieczysta Kraków zajmuje 5. miejsce w tabeli III ligi i traci 5 punktów do prowadzącego ŁKS-u Łagów. W sobotnim spotkaniu przegrała sensacyjnie 1:2 z 17. w tabeli Czarnymi Połaniec.

Więcej o: