Zbigniew Boniek bojkotuje MŚ w Katarze. Bardzo mocne stanowisko

Wielu kibiców zdecydowało się zrezygnować z wyjazdu do Kataru. W taki sposób postąpił również Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN wyjawił w rozmowie z dziennikarzami Meczyków, że mundial planuje obejrzeć z zacisza domowego. - Nie jadę do Kataru, będę oglądał w telewizji każdy mecz i kibicował polskiej reprezentacji - zadeklarował działacz.

Już za niespełna trzy tygodnie rozpoczną się mistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyzn. Przyznanie prawa do organizacji mundialu Katarowi nadal wzbudza mnóstwo kontrowersji. Począwszy od afery korupcyjnej, poprzez termin rozegrania mistrzostw, a na kwestii łamania praw człowieka kończąc. Choć żadna z federacji piłkarskich nie zdecydowała się na bojkot turnieju, to niektórzy kibice postanowili wyrazić sprzeciw. Wiele fanów zapowiedziało, że nie poleci do Kataru. Taką deklarację złożył również Zbigniew Boniek. 

Zobacz wideo Spotkanie na szczycie w Rakowie. "Rywale aż kipieli"

Jasne stanowisko Zbigniewa Bońka w sprawie wyjazdu na mundial. "Solidaryzuje się"

Były reprezentant Polski wyjawił, że zmagania biało-czerwonych na mistrzostwach świata będzie oglądał z własnego mieszkania. - Nie jadę do Kataru. Nie jestem już prezesem PZPN, więc jako kibic wolę do Kataru nie jechać, bo się gdzieś tam solidaryzuje. Wiecie doskonale, jakie jest moje zdanie na temat mundialu w Katarze. Wiele razy je głosiłem - podkreślił Boniek na kanale meczyki.pl na YouTubie, a następnie wskazał kilka powodów jego absencji.

Zbigniew BoniekBoniek wspomina swoją kompromitację z Łotwą: "To nie była śmieszna drużyna"

- Mundial powinien być na przełomie czerwca i lipca, bo takie były założenia przetargowe, jeżeli się te mistrzostwa robiło po raz pierwszy. Potem ogłoszono dwa kraje - Rosję i później Katar. Tak, jakby ktoś się bał ogłosić, że turniej odbędzie się tylko w Katarze. Ale zostawmy to. Nie jadę, będę oglądał w telewizji każdy mecz i kibicował polskiej reprezentacji - zakończył.

Nie tylko Boniek wyraził sprzeciw wobec organizatorów mistrzostw świata. Właściciele niektórych niemieckich pubów zdecydowali, że nie będą pokazywać meczów rozgrywanych na mundialu, tłumacząc to etycznym punktem widzenia. Sprzeciw wyraziła również duńska federacja piłkarska (DBU). Organizacja odmówiła sprzedaży biletów kibicom. Fani także nie są zainteresowani wyjazdem do Kataru, o czym więcej pisaliśmy >>> TUTAJ

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Zbigniew Boniek i Kamil GlikPeszko opisuje kłótnię pomiędzy Glikiem a Bońkiem. "Oni się nienawidzą"

Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 20 listopada - 18 grudnia. Polska trafiła do grupy C, w której zmierzy się kolejno z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) oraz Argentyną (30 listopada). Pełny skład reprezentacji Polski poznamy 10 listopada. Z kolei w środę 16 listopada biało-czerwoni przejdą ostatni sprawdzian przed mundialem. Drużyna Czesława Michniewicza zmierzy się z Chile w ramach meczu towarzyskiego. 

Więcej o: