Nawet 7 zawodników na wylocie z Realu Madryt. Nie brakuje wielkich nazwisk

Choć zespół Realu Madryt nadal jest w stanie pokonać każdego z rywali, działacze klubu ze stolicy Hiszpanii mają niemały ból głowy. Wszystko za sprawą kontraktów aż siedmiu zawodników, które kończą się latem przyszłego roku.

Drużyna Realu Madryt, kolejny raz w XXI wieku, kroczy po mistrzostwo Hiszpanii i liczy się w walce o zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Trzonem zespołu, podobnie jak lata temu, nadal są bardzo doświadczeni już zawodnicy, tacy jak Karim Benzema, Luka Modrić i Toni Kroos. Tym razem zatrzymanie całej trójki może nie być łatwym zadaniem. Wszystkim, latem przyszłego roku, kończą się bowiem kontrakty.

Zobacz wideo Spotkanie na szczycie w Rakowie. "Rywale aż kipieli"

Siedmiu zawodników z możliwością odejścia

Na ten moment, aż 7 piłkarzy Realu, będzie mogło odejść za darmo w letnim okienku transferowym. Florentino Perez i jego współpracownicy nie zamierzają jednak tak łatwo odpuszczać. Można więc być pewnym, że przynajmniej część z nich przedłuży umowy z Królewskimi.

Dwójką pewniaków do parafowania nowych dokumentów są Luka Modrić i Karim Benzema. Bardzo doświadczeni zawodnicy przyznawali już, że stać ich nadal na grę na najwyższym poziomie, a co za tym idzie, kontynuacja przygody z Realem to bardzo dobry pomysł. Nie do końca wiadomo jaką decyzję podejmie za to Toni Kroos. Niemiec wspominał już, że nie ma pewności, czy nadal będzie w stanie utrzymywać się na szczycie, a co za tym idzie, jego odejście jest coraz bardziej prawdopodobne. 

Oprócz wielkiej trójki, aby zostać w zespole, przedłużyć umowy muszą Marco Asensio, Dani Ceballos, Nacho Fernandez i Mariano Diaz. W przypadku tego kwartetu, nie wiadomo, czy ktokolwiek postanowi przedłużyć kontrakt z Realem Madryt. Szczególnie nastawiony na zmianę barw jest Mariano, który miał opuścić Madryt już latem tego roku. Pozostali zawodnicy mogą z kolei już teraz otrzymywać ciekawe oferty od poszczególnych klubów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.