Napoli chce zatrzymać Zielińskiego. Zrobi wszystko i rozpoczyna rozmowy

W najbliższych tygodniach może wyjaśnić się przyszłość Piotra Zielińskiego. Według doniesień włoskich mediów, Napoli szykuje dla Polaka nowy kontrakt.

Ostatnie miesiące są dla Piotra Zielińskiego niezwykle udane. Jedna z gwiazd reprezentacji Polski ma niezachwianą pozycję w drużynie Napoli, gdzie ma ogromne szanse zostać legendą. Dodatkowo w wielu statystykach środkowych pomocników z całego świata, kapitan byłej drużyny Diego Maradony jest w ścisłej czołówce. Nie dziwi więc fakt, że Aurelio De Laurentis ma zamiar przedłużyć z nim kontrakt.

Zobacz wideo Dramat reprezentanta Polski. Dostał w oko, a potem drugi raz. Bez szans na MŚ 2022

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Nicolo Schirę, działacze Napoli są gotowi, by usiąść z Polakiem do rozmów, jednocześnie starając się szybko znaleźć porozumienie. Kontrakt Zielińskiego wygasa z końcem sezonu 2023/2024, dlatego też odpowiedni moment na przedłużenie umowy zbliża się bardzo szybko.

Czego będzie chciał Zieliński?

Istotne będzie też zdanie samego Zielińskiego, który na pewno nie narzekałby na brak bardzo dobrych ofert. Warto przypomnieć, że ostatniego lata, Napoli odrzuciło ofertę West Hamu, który liczył na pozyskanie środkowego pomocnika.

W obecnym sezonie Piotr Zieliński zagrał w 18 spotkaniach, strzelając 4 gole i notując 6 asyst. Popularny "Zielu" jest absolutnie kluczową postacią Napoli, obok będącego w wybitnej formie Kvichy Kvaraskelii. Sam klub z południa Włoch wygrał swoją grupę w Lidze Mistrzów, a także przewodzi tabeli Serie A.

Więcej o: