Oto prawda o hitowym transferze Messiego. Romano wyłożył kawę na ławę

Przedłuży kontrakt z PSG, przejdzie do Interu Miami, a może wróci do FC Barcelony? Pytań na temat przyszłości Lionela Messiego jest coraz więcej, ale nic nie wskazuje na to, żebyśmy szybko poznali odpowiedź. Tak przynajmniej stwierdził Fabrizio Romano.

W poniedziałek gruchnęła informacja o sensacyjnym transferze Lionela Messiego. Portal The Athletic poinformował, że Argentyńczyk jest o krok od związania się z Interem Miami, czyli klubem należącym do Davida Beckhama. Messi miałby przejść do MLS latem przyszłego roku, czyli zaraz po wygaśnięciu jego umowy z Paris Saint-Germain.

Zobacz wideo Jeremy Sochan porównany do gwiazdy NBA. "W tym wieku to imponujące"

"Negocjacje są na tyle zaawansowane, że Major League Soccer spodziewa się przyjścia Messiego. Inter rozmawia z Messim już od kilku lat i jest coraz większa pewność, że kontrakt zostanie podpisany. Bracia Jorge i Jose Mas, wspólnicy Beckhama, odbyli już liczne spotkania z Jorge Messim, ojcem i agentem Leo" - czytaliśmy w tekście.

Ze znacznie większym dystansem do sprawy podszedł dziennikarz Fabrizio Romano. Znany ze znakomitych informacji transferowych Włoch poinformował, że Messi nie podjął jeszcze żadnej decyzji w sprawie swojej przyszłości. Na razie Argentyńczyk skupia się jedynie na mistrzostwach świata i nie myśli ani o przedłużeniu umowy z PSG, ani przenosinach do MLS, ani potencjalnym powrocie do FC Barcelony.

"Messi nie zdecydował o swojej przyszłości"

- To nie jest tak, że informacje o transferze Messiego do Interu Miami były nieprawdziwe. Mam wrażenie, że pewnego dnia do tego dojdzie. Amerykanie od dawna nad tym pracują, ale do tej pory nikt nie przedstawił mu żadnych konkretów. A Messi nie dał słowa ani im, ani PSG, ani FC Barcelonie - przekazał Romano.

I dodał: - Każda z opcji jest możliwa, ale Messi nie zdecyduje o przyszłości w najbliższych tygodniach. Na razie jest szczęśliwy w Paryżu. Jest zadowolony z projektu, jaki zastał i atmosfery w zespole. Jego relacje z klubem również są bardzo dobre. Naprawdę nie można wykluczyć tego, że Leo zdecyduje się zostać w PSG jeszcze rok lub dwa.

W poprzednim sezonie Messi strzelił 11 goli i miał 15 asyst w 34 meczach, a wielu wieszczyło, że Argentyńczyk nie odzyska już najwyższej formy. W obecnych rozgrywkach Messi jednak zachwyca. W zaledwie 17 występach zdobył aż 12 bramek i miał 13 asyst.

Więcej o:
Copyright © Agora SA