Polski napastnik wielkim niewypałem w Hiszpanii. "Najdziwniejszy"

Hiszpański "AS" wskazuje Piotra Parzyszka jako jeden z największych transferowych niewypałów Segunda Division. Polak w tym sezonie nie zbył jeszcze gola dla drużyny Leganes i znalazł się wśród "najdziwniejszych" letnich wzmocnień na zapleczu La Liga.

Piotr Parzyszek 1 września 2022 roku zamienił włoskie Frosinone na hiszpańskie CD Leganes. 29-latek w pierwszym sezonie w Hiszpanii nie radzi sobie zbyt dobrze.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

"Egzotyka nie triumfuje". Piotr Parzyszek jedną z transferowych wpadek

W sezonie 21/22 Piotr Parzyszek przebywał na wypożyczeniu w Pogoni Szczecin. Napastnik w 30. meczach zdobył tylko jedną bramkę i zaliczył jedną asystę. W lecie łączono go ze Śląskiem Wrocław, Widzewem Łódź i Wisłą Kraków.

Pomimo nieudanego sezonu, pod koniec letniego okna transferowego, zainteresowało się nim CD Leganes, występujące na zapleczu hiszpańskiej La Liga. Parzyszek podpisał z hiszpańskim klubem umowę na dwa lata. Napastnik dołączył do klubu 1 września 2022 roku, a więc przed meczem 4. kolejki obecnego sezonu przeciwko Eibar. W kadrze meczowej Leganes znalazł się dopiero na spotkanie 6. kolejki sezonu przeciwko Burgos CF i zagrał w nim 30 minut. W następnych dwóch starciach z Huescą i Albacete rozegrał po 90 minut, ale odznaczył się jedynie zdobyciem żółtej kartki. Przeciwko Cartagene i Maladze zagrał łącznie 11 minut, a w ostatnich dwóch spotkaniach nie znalazł się nawet w kadrze meczowej Leganes.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Hiszpański dziennik "AS" stworzył listę letnich transferów, które jak na razie nie sprawdzają się w Segunda Division i umieścił na niej właśnie Parzyszka. Dziennikarz Marcos Romano wskazał 12. piłkarzy, którzy już przed sezonem byli wskazywani jako "najdziwniejsze podpisy", a teraz Romano stwierdził dosadnie, że "egzotyka nie triumfuje". Na tej liście znalazło się aż dziewięciu piłkarzy, którzy nie spędzili na boisku nawet 300. minut, a do tego grona należy polski napastnik. Poza nim na są to: Sang-Huyuk Lee, Makhtar Gueye, Mraz, Marcelo Flores, Aceves, Musonda, Milovanovic i Bundu. Łącznie Parzyszek zagrał 221 minut, co oznacza, że na boisku spędził 27 procent możliwych do rozegrania minut.

CD Leganes zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli Segunda Division. Drużyna Piotra Parzyszka w 12. meczach zdobyła jedynie 13 punktów. Najlepszym strzelcem zespołu w obecnym sezonie jest Jose Manuel Arnaiz, który zdobył dwie bramki.

Więcej o: