Polacy rozbijają Niemców 4:0. Wielki rewanż reprezentacji

Reprezentacja Polski U-16 w świetnym stylu zaprezentowała się w meczu z Niemcami i wygrała to spotkanie 4:0. Tym samym drużyna prowadzona przez Rafała Lasockiego zrewanżowała się za niedawną porażkę 0:3.

W minioną sobotę o 14:00 reprezentacja Polski przegrała 0:3 z Niemcami w meczu towarzyskim. Wówczas gole strzelali Francis Onyeka, Naba Mensah i Alessandro Gaul Souza. Już w poniedziałek na stadionie w Opolu drużyna prowadzona przez Rafała Lasockiego miała okazję do rewanżu. 

Zobacz wideo Roman Kołtoń o upadku Złotej Piłki. "Nadróbmy to, Lewandowski zmiażdżył"

Reprezentacja Polski ogrywa Niemców. Udany rewanż

Spotkanie w najlepszy możliwy sposób rozpoczęli młodzi Polacy. Już w drugiej minucie objęli prowadzenie po golu Dawida Szwieca. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na trybunach nie byli świadkami wielu  okazji i do przerwy więcej goli nie padło. 

Drugą część spotkania ponownie lepiej rozpoczęła reprezentacja Polski. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Sokołowski. Niedługo później kolejne trafienie dołożył Cyprian Popielec. Niemcy stwarzali okazję i kilkakrotnie byli blisko strzelenia gola, ale za każdym razem między słupkami świetnie spisywał się Mateusz Jeleń. Ostatnie słowo w tym meczu należało ponownie do Polaków. W 82. minucie bramkę zdobył Jakub Adkonis i tym samym reprezentacja Polski U-16 pokonała Niemców aż 4:0. Młodzi piłkarze zaprezentowali się w świetnym stylu i biorąc pod uwagę niedawną porażkę 0:3, mało kto spodziewał się, że tym razem tak wysoko pokonają rywali.

Reprezentacja Polski U-16 4:0 Niemcy U-16

Strzelcy: Dawid Szwiec 2', Damian Sokołowski 47', Cyprian Popielec 60', Jakub Adkonis 82' 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Było to trzecie zwycięstwo reprezentacji Polski U-16 w tym roku. Wcześniej ekipa Rafała Lasockiego pokonała w meczach towarzyskich 1:0 Irlandię Północną oraz takim samym wynikiem Izrael. 

Więcej o: