"Natychmiast wykluczyć ich z mundialu w Katarze". Pałkin żąda reakcji FIFA

"Podczas gdy irańscy przywódcy będą dobrze się bawić, oglądając swoją drużynę na mundialu, Ukraińcy będą dalej zabijani przez irańskie drony i pociski" - pisze Serhij Pałkin, prezes Szachtara Donieck. I idzie krok dalej, chcąc, by miejsce Iranu na mundialu zajęła Ukraina.

Irańskie drony Shahed-136 terroryzują miasta Ukrainy. Oficjalnie Teheran i Moskwa zaprzeczają, by armia rosyjska z nich korzystała, ale zdjęcia i informacje Zachodu nie pozostawiają wątpliwości. "Już prawie 250 takich dronów zaatakowało spokojne miasta Ukrainy. Każdy z nich był produkowany przez irańskie władze, a irańscy instruktorzy oraz wojskowi bezpośrednio szkolili i kierowali wyrzutniami dronów, które niszczyły domy, muzea, uniwersytety, biura, obiekty sportowe czy place zabaw. A najważniejsze: zabijały Ukraińców. Wśród nich dzieci, które również marzyły o obejrzeniu swojej drużyny na mundialu" - pisze Serhij Pałkin.

Zobacz wideo Roman Kołtoń o upadku Złotej Piłki. "Nadróbmy to, Lewandowski zmiażdżył" Wybierz serwis

Mundial w KatarzeKatar bierze srogi rewanż. "To zemsta". Czerwone światło przed MŚ

Ukraina powinna zająć miejsce Iranu na MŚ 2022

Prezes Szachtara w mediach społecznościowych, gdzie pojawiło się jego oświadczenie, idzie o krok dalej, bo apeluje do FIFA, by wykluczyła Iran z mundialu, który za niespełna miesiąc rozpocznie się w Katarze.

"Szachtar wzywa FIFA i całą społeczność międzynarodową do natychmiastowego wykluczenia reprezentacji Iranu z gry na mistrzostwach świata w związku z bezpośrednim udziałem tego kraju w ataku terrorystycznym na Ukraińców. To będzie sprawiedliwa decyzja, która pozwoli zwrócić uwagę świata na reżim, który morduje własnych obywateli i pomaga zabijać Ukraińców" - apeluje Pałkin.

I dodaje, że miejsce Iranu na mundialu powinna zająć Ukraina. "Podczas gdy irańscy przywódcy będą dobrze się bawić, oglądając swoją drużynę na mundialu, Ukraińcy będą zabijani przez irańskie drony i pociski. Tak nie powinno być. Ukraina - grając w nierównych warunkach z innymi zespołami - pokazała serce i udowodniła, że jest godna mundialu".

Nowe życie Cristiano Ronaldo. Mecz kończy się na rozgrzewceCristiano Ronaldo znalazł wybawcę. Transfer możliwy już w styczniu

Ukraina była o krok od wyjazdu na mundial. Jej piłkarze dzielnie walczyli o wyjazd do Kataru, ale w finale baraży przegrali 0:1 w Cardiff z Walijczykami, z którymi teraz zagra... Iran. W grupie B, gdzie zmierzy się jeszcze z USA i Anglią.

Więcej o: