Ronaldo wskazuje faworyta do wygrania mundialu w Katarze. "Robi wrażenie"

Ronaldo Nazario już teraz wskazuje na absolutnego faworyta do wygrania mistrzostw świata w Katarze. - Robi na mnie bardzo dobre wrażenie. Nie tyle z powodu sposobu, w jaki grają. Mamy taki talent, jaki mamy - powiedział o Brazylii w rozmowie z "Sueddeutsche Zeitung". I podaje najgroźniejszych rywali.

Zostało 29 dni do rozpoczęcia mistrzostw świata w Katarze. Część reprezentacji ogłosiło już szeroką kadrę na mundial (w tym Polska), z której mogą zabrać maksymalnie 26 zawodników. Sport.pl ujawnił, że mecze biało-czerwonych na mistrzostwach świata skomentują duety Mateusz Borek - Janusz Michalik, Jacek Laskowski - Marcin Żewłakow i Jacek Laskowski - Robert Podoliński. Do grona komentatorów na czas turnieju dołączył Przemysław Pełka, związany z Viaplay.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek: Francuzi wiedzą, że popełnili faux pas wobec Lewandowskiego

Ronaldo wskazał faworyta do wygrania mundialu w Katarze. "Robią na mnie bardzo dobre wrażenie"

Ronaldo Nazario rozmawiał z niemieckim dziennikiem "Sueddeutsche Zeitung" przed mistrzostwami świata w Katarze. Właściciel Realu Valladolid wskazał głównego faworyta do wygrania turnieju i, jego zdaniem, jest nim Brazylia. - Brazylia jest super faworytem, robi na mnie bardzo dobre wrażenie. Ona zawsze jest faworytem, nie tyle z powodu sposobu, w jaki grają. My mamy taki talent, jaki mamy. Nikogo nie obchodzi styl, my chcemy wygrać - powiedział. Ronaldo wygrywał mundial z Brazylią w 1998 i 2002 roku.

Ronaldo wskazał dodatkowo trzy inne reprezentacje, które mogą powalczyć z Brazylijczykami o końcowy triumf w Katarze. - Widziałem europejskie zespoły, które są dynamiczne, agresywne i silne fizycznie. Taka Hiszpania czy Niemcy są taktycznie bardzo uporządkowane. Niektóre bramki były w stylu Brazylii. Trzeba też się liczyć z Argentyną, która jest niepokonana od 35 meczów - dodał były napastnik Barcelony.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reprezentacja Brazylia trafiła do grupy G mistrzostw świata i rozpocznie rywalizację 24 listopada. Wtedy kadra prowadzona przez Tite zagra z Serbią (godz. 20:00). Potem Brazylię czekają mecze ze Szwajcarią (28 listopada, godz. 17:00) i Kamerunem (2 grudnia, godz. 20:00). Kadra z Ameryki Południowej liczy na to, że zdobędzie złoty medal po raz pierwszy od 20 lat.

Więcej o: