Wieczysta Kraków szykuje się na I ligę. Nowy stadion za kilkanaście milionów

Wieczysta Kraków jest na dobrej drodze do wywalczenia awansu do rozgrywek II ligi, ale plany sięgają dalej. Równocześnie klub zamierza rozwijać się pod względem infrastruktury. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie planuje budowę obiektu.

Wieczysta Kraków obecnie rywalizuje w czwartej grupie III ligi. Zawodnicy Dariusza Marca prezentują się z bardzo dobrej strony i po 12. kolejkach zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Klub ma wielkie ambicje i celuje w wywalczenie awansu do wyższej ligi, a z czasem nawet do gry w ekstraklasie.

Zobacz wideo Skandal w ekstraklasie. "Jest na to przyzwolenie"

Wieczysta potwierdza wysokie aspiracje. Władze klubu planują budowę nowego stadionu

Na razie Wieczysta gra na mogącym pomieścić 2000 osób obiekcie przy ul. Chałupnika 16 w Krakowie. Od kilku miesięcy głośno jest o planach przebudowy stadionu, aby spełniał normy wyższych lig. w czwartek doszło do przełomu w tej sprawie. Jak podaje gazetakrakowska.pl, "ogłosił przetarg na opracowanie pełnobranżowej dokumentacji dla budowy pierwszoligowego stadionu piłkarskiego" na tym terenie. Ten etap władze chciałyby zakończyć w przyszły roku, aby jak najszybciej rozpocząć budowę. 

Kibice Machesteru City 'Do the Poznań' Manchester City nagrał reportaż o kibicach Lecha Poznań. "Obłęd"

Projekt zakłada budowę stadionu złożonego z trzech kondygnacji. Na parterze mają znajdować się między innymi szatnie i pomieszczenia organizacyjne jak punkt kontroli antydopingowej czy punkt medyczny. Na pierwszym piętrze recepcje, sala konferencyjna czy sanitariaty, a na drugim pomieszczenia dla przedstawicieli mediów. Stadion będzie oświetlany masztami umieszczonymi obok narożników boiska.

Obok obiektu ma zostać wybudowany 70-stanowiskowy parking podziemny. Na dachu parkingu zaplanowano plac, na którym będą dostępne między innymi kasy biletowe. Obiekt ma mieć trybuny z maksymalną pojemnością 1624 osób, pojemność trybuny prasowej i VIP to maksymalnie 500 osób. Inwestycja ma wynieść kilkanaście milionów złotych.

Nicola Zalewski Oficjalnie: Przyznano nagrodę Golden Boy 2022. Zalewski wśród najlepszych

W kolejnym spotkaniu III ligi Wieczysta zmierzy się na wyjeździe z drugą drużyną Korony Kielce. Mecz ten zaplanowano na niedzielę 23 października na godzinę 12:00.

Więcej o: