Viaplay idzie po rozum do głowy. Wreszcie. Rewolucja

Viaplay zapowiada małą rewolucję, a także kusi nowych subskrybentów ciekawą promocją. Do końca 2022 roku na platformie mają zacząć pojawiać się treści w jakości 4K, co ma być odpowiedzią na głosy krytyki ze strony klientów dotyczą jakości obrazu.

Viaplay to platforma streamingowa oferująca swoje usługi w naszym kraju od sierpnia 2021 roku. Za pośrednictwem portalu oraz aplikacji mobilnej widzowie w całej Polsce mogą oglądać spotkania m.in. ligi angielskiej, niemieckiej, a także Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy. Do tego stacja ma wykupione prawa do KSW, Levels Fight League oraz od marca 2023 roku do wyścigów Formuły 1.

Zobacz wideo Roman Kołtoń o upadku Złotej Piłki. "Nadróbmy to, Lewandowski zmiażdżył"

Viaplay w 4K? Platforma oferuje także ciekawą promocję

Jak udało się ustalić portalowi Wirtualnemedia.pl, krytykowana dotychczas przez użytkowników za niską jakość transmisji z wydarzeń sportowych (720p) platforma Viaplay zamierza wprowadzić do swoich usług wysoką rozdzielczość 4K. Do tej pory najwyższa dostępną jakością obrazu na serwisie streamingowym to Full HD (1080p). Można było tak oglądać głównie filmy i seriale oraz niektóre spotkania angielskiej Premier League. Wprowadzenie jakość 4K miałoby ogromnym krokiem naprzód w wykonaniu skandynawskiego medium. Nie wiadomo kiedy dokładnie to nastąpi, Viaplay zamierza powoli wdrażać te treści do swojej oferty. 

"Nieustannie inwestujemy w rozwój technologiczny i pozyskujemy możliwie najciekawsze prawa sportowe. Coraz więcej wydarzeń sportowych na platformie Viaplay jest już transmitowanych w jakości Full HD (1080p). O transmisjach dostępnych w jakości 4K z pewnością poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem" - zapowiada Viaplay.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Viaplay przygotowuje również interesującą promocję dla nowych klientów. Każda osoba, która została zaproszona przez obecnego subskrybenta, a nie posiadała wcześniej własnego konta, będzie mogła korzystać z oferty - trzy miesiące w cenie jednego. Zaproszeni przez znajomych mają czas, by skorzystać z promocji do 4 listopada. Obecnie cena miesięcznej subskrypcji kosztuje 34 zł, a od marca 2023 r. wzrośnie do 51 zł, gdyż do oferty dojdą wyścigi Formuły 1.

Więcej o: