TVP Sport ogłosiło transfer komentatora. Wzmocnienie na mundial w Katarze

- Przemysław Pełka skomentuje mecze podczas tegorocznych mistrzostw świata - poinformowała stacja TVP Sport. To trzeci mundial, przy którym będzie pracował komentator Viaplay.

Kolejna wielka impreza, kolejne wzmocnienia TVP Sport. Telewizja Polska buduje ekipą, która będzie pracować podczas tegorocznych mistrzostw świata. Najnowszym "nabytkiem" jest komentator Viaplay, Przemysław Pełka. Były pracownik m.in. Polsatu Sport miał okazję komentować zmagania podczas mundiali w 2006 i 2018 roku. Do tego, już jako komentator Canal+, relacjonował finał Ligi Mistrzów z 2014 roku.

Zobacz wideo Polska rozmawia z gigantem. Hitowy mecz na horyzoncie

Przemysław Pełka o mistrzostwach świata: "Dla komentatora piłkarskiego mundial będzie numerem jeden"

- W życiu komentatora i dziennikarza sportowego udział w mistrzostwach świata, igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach Europy jest najfajniejszą rzeczą w pracy. Miałem doświadczenia z mundialu i igrzysk. Wiedziałem, że jest to świetna propozycja i przygoda. Turniej odbywa się raz na cztery lata i tych imprez w życiu człowieka nie jest zbyt dużo - powiedział Przemysław Pełka w rozmowie z TVP Sport. Podkreślał, że kluczem do skomentowania mundialu w Katarze było dogadanie się Telewizji Polskiej z Viaplay.

Pełka w swojej karierze relacjonował spotkania Premier League, Ligi Mistrzów, czy mistrzostw świata i Europy. Odpowiedział, jak wygląda u niego ranking najważniejszych imprez w życiu komentatora - Mistrzostwa świata, igrzyska olimpijskie, mistrzostwa Europy. Taka jest moja kolejność, ale dla każdego inne rzeczy mogą być ważniejsze. Dla komentatora piłkarskiego mundial będzie numerem jeden.

Pierwszym meczem komentowanym przez Przemysława Pełkę na tegorocznym mundialu będzie spotkanie Anglia - Iran, które zostanie rozegrane w 21 listopada o 14:00.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się meczem otwarcia Katar - Ekwador, który zostanie rozegrany  20 listopada o godzinie 17:00.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.