Jan Urban może przejąć zagraniczny klub. Trwają rozmowy

- Jan Urban jest jednym z kandydatów do objęcia posady trenera Omonii Nikozja - donosi "Przegląd Sportowy". Urban jest bezrobotny od czerwca po tym, jak został zwolniony z Górnika Zabrze.

Widok polskiego trenera na ławce zagranicznego klubu jest czymś rzadko spotykanym. Jednak sam Jan Urban w swojej karierze miał okazję już pracować w innym kraju. W lipcu 2014 roku został trenerem Osasuny, która grała w rozgrywkach Segunda Division (drugi poziom rozgrywkowy w Hiszpanii), ale został z niej zwolniony pod koniec lutego 2015 roku. Teraz może ponownie znaleźć pracę zagranicą.

Zobacz wideo "Robertowi było ciężko. Poza Europą tego nie ogląda nikt"

Jan Urban jednym z kandydatów na trenera Omonii Nikozja

- Jan Urban jest w gronie kandydatów na trenera Omonii Nikozja. W rozmowach reprezentuje go od lat mieszkający na Cyprze polski menedżer Robert Stachura, który też ma szansę na pracę w cypryjskim klubie - donosi "Przegląd Sportowy". Stachura ma mieć szansę na posadę dyrektora w Omonii. Jest znany na Cyprze m.in. z gry w kilku tamtejszych klubach, czy też pośredniczeniu w sprowadzeniu do Omonii trenera Vladana Milojevicia, który obecnie pracuje w APOEL-u Nikozja.

21-krotni mistrzowie Cypru przechodzą prawdziwy kryzys w aktualnym sezonie. We wtorek klub pożegnał Neil Lennona ze stanowiska trenera i zajmuje 7. miejsce w tabeli ligi cypryjskiej. To sprawia, że Omonia Nikozja znajduje się w grupie spadkowej i traci 3 punkty do grupy mistrzowskiej. Na czternaście spotkań w tym sezonie wygrali zaledwie 5 (w tym 2 w eliminacjach Ligi Europy, 3 w lidze) a przegrali 9 (4 w lidze, 4 w LE i w Superpucharze). 

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Jan Urban w trakcie kariery był trenerem m.in. Legii Warszawa, Lecha Poznań, Śląska Wrocław i ostatnio Górnika Zabrze. Największe tryumfy świętował przy okazji pracy w klubie ze stolicy Polski. Podczas swoich dwóch etapów pracy z Legią sięgnął dwukrotnie po mistrzostwo i Puchar Polski, a także raz po Superpuchar. 

Więcej o: