Grób legendy Wisły Kraków został zdewastowany. Klub wymieni tablicę

Wisła Kraków wraz ze stowarzyszeniem Socios Wisła wymieni tablicę na grobie Henryka Reymana. To efekt aktu wandalizmu ze strony kiboli. - Obie strony dokonają niebawem wymiany całej płyty. Stanie się to oczywiście w porozumieniu z rodziną Henryka Reymana - informuje Wisła w oficjalnym komunikacie.

Henryk Reyman jest niekwestionowaną legendą Wisły Kraków. Były podpułkownik Wojska Polskiego (brał udział w I i II wojnie światowej) grał w barwach Wisły w latach 1910-1933 i strzelił 109 goli w rozgrywkach ligowych. Do dziś Reyman pozostaje rekordzistą w liczbie bramek zdobytych w jednym sezonie (37). Reyman zmarł 11 kwietnia 1963 roku, a od 2008 roku stał się oficjalnym patronem stadionu Wisły Kraków. Kilka tygodni temu doszło do skandalicznego czynu przy grobie legendarnego piłkarza Wisły.

Zobacz wideo Zbigniew Boniek: Francuzi wiedzą, że popełnili faux pas wobec Lewandowskiego

Tablica nagrobkowa Henryka Reymana będzie wymieniana. To efekt aktu wandalizmu

Wisła Kraków poinformowała w oficjalnym komunikacie, że doszło do aktu wandalizmu na tablicy przy grobie Henryka Reymana. Nieustalone osoby wyryły dodatkową literę, zamieniając napis "Honorowy Prezes TS Wisła" na "Honorowy Prezes GTS Wisła". Klub podkreśla, że Reyman został honorowym prezesem TS Wisły w marcu 1959 roku, a przymiotnik "Gwardyjskie" przy nazwie pojawił się osiem lat później. "Wymiana tablicy przeprowadzona zostanie bez narażania na koszty rodziny Henryka Reymana" - informuje Wisła.

"W późniejszych latach, popełniając anachronizm, na nagrobku Reymana umieszczono tablicę z obowiązującą wówczas nazwą klubu. Twórcom tablicy wkradła się wtedy także inna pomyłka - w dacie śmierci zapisano marzec zamiast kwietnia. W 2013 roku oba błędy zostały poprawione, a rok później tablica przeszła gruntowny remont sfinansowany ze zbiórki kibiców, ze środków rodziny i z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa" - dodaje klub w oficjalnym komunikacie, zwracając uwagę na to, że tablica nagrobkowa nie zostanie zmieniona pierwszy raz od śmierci Reymana.

Więcej o: