Mane zwrócił się do Lewandowskiego. Wszystko nagrały kamery [WIDEO]

Na poniedziałkowej gali rozdania Złotej Piłki w Paryżu zagościli wszyscy najlepsi obecnie piłkarze świata. Czas na krótką pogawędkę znaleźli Sadio Mane i Robert Lewandowski, którzy w korytarzach Theatre du Chatelet wymienili się uprzejmościami. Rozmowę zawodników zarejestrowały kamery.

W poniedziałek 17 października odbyła się gala rozdania Złotej Piłki. W paryskim Theatre du Chatelet statuetkę najlepszego piłkarza roku odebrał napastnik Realu Madryt, Karim Benzema. Wydarzenie zgromadziło wielu wybitnych piłkarzy, m.in. Roberta Lewandowskiego i Sadio Mane, którzy mieli okazję na krótką rozmowę o swoich wyborach klubowych.

Zobacz wideo

Sadio Mane rozmawiał z Lewandowskim. Padł temat Bayernu 

Zawodnicy spotkali się na korytarzu paryskiego teatru. Po bardzo serdecznym przywitaniu Lewandowski zapytał Senegalczyka - Jak się czujesz w Monachium? Dobrze? - powiedział Polak. Na co Sadio Mane błyskawicznie odpowiedział - Byłoby lepiej, gdybyś tu był - odparł 30-latek. 

Jak widać między piłkarzami nie ma złej krwi. Wręcz przeciwnie. Można stwierdzić, że ich relacje są ciepłe i koleżeńskie. Przypomnijmy: Sadio oficjalnie był już piłkarzem "Bawarczyków", kiedy saga transferowa z udziałem Roberta Lewandowskiego trwała w najlepsze. Finalnie okazało się, że w teorii to Senegalczyk miał zastąpić kapitana reprezentacji Polski na pozycji napastnika w drużynie mistrzów Niemiec.

Jak Mane i Lewandowski radzą sobie w nowych zespołach?

Od transferu Roberta Lewandowskiego z Bayernu do FC Barcelony minęły już dokładnie trzy miesiące. Polski napastnik trafił na Camp Nou 19 lipca podczas letniego okna. Początek sezonu w wykonaniu "Blaugrany" był wyśmienity, jednak obecnie ekipa Xaviego przeżywa ciężkie chwile. Nie można tego powiedzieć tego o samym Lewandowskim, ponieważ obecna forma indywidualna 34-latka wciąż jest genialna. Kapitan Reprezentacji Polski jest liderem klasyfikacji strzelców w La Lidze, a także w Lidze Mistrzów ex aequo z Erlingiem Haalandem. We wszystkich 13 spotkaniach w koszulce "Barcy" napastnik strzelił 14 bramek i zaliczył trzy asysty. 

Nagelsmann reaguje po gali Złotej Piłki. Twierdzi, że dwóch było lepszychNagelsmann reaguje po gali Złotej Piłki. Twierdzi, że dwóch było lepszych

Sadio Mane trafił do Bayernu 1 lipca 2022 roku, odchodząc z Liverpoolu za 32 mln euro, co jak na ówczesną wartość rynkową Senegalczyka było prawdziwą promocją. W 16 meczach dla Bayernu piłkarz zdobył dziewięć goli i jedną asystę. W angielskim zespole Mane nie był typową "dziewiątką", dlatego Julian Nagelsmann szybko zorientował się, że 30-latek nie zastąpi Lewandowskiego 1:1. Aktualnie zawodnik najczęściej występuje na lewym skrzydle, co i tak nie przeszkadza mu w zdobywaniu wielu bramek. 

Więcej o: