Za nami 66. edycja Złotej Piłki. Po poniedziałkowej gali w paryskim Theatre du Chatelet wiemy, że po główne nagrody męskie i kobiece sięgnęli Karim Benzema (Real Madryt) oraz Alexia Putellas (FC Barcelona). Robert Lewandowski otrzymał nagrodę im. Gerda Muellera za największą liczbę bramek w sezonie 21/22 w rozgrywkach klubowych i reprezentacyjnych, natomiast Gavi otrzymał Trofeum Kopa dla najlepszego piłkarza U-21.
Światowe media zwróciły uwagę na to, kto usiadł obok Kyliana Mbappe w trakcie gali Złotej Piłki. Okazuje się, że była to Trinity Rodman, córka legendy NBA, Dennisa Rodmana. Najlepiej opłacana zawodniczka w kobiecej lidze NWSL była jedną z 20 nominowanych zawodniczek do zdobycia Złotej Piłki. Ostatecznie napastniczka zajęła 18. miejsce, wyprzedzając w plebiscycie jedynie Kadidiatou Diani z Paris Saint-Germain oraz Fridolinę Rolfoe, występującą w kobiecej drużynie Barcelony.
- Nie mogę uwierzyć w to, że zostałam nominowana do zdobycia Złotej Piłki - mówiła Trinity Rodman tuż po przybyciu na galę. Córka byłego koszykarza Chicago Bulls jest absolutną gwiazdą kobiecego futbolu w Stanach Zjednoczonych. Jej status potwierdza także lukratywny kontrakt, dzięki któremu zarobi 10 milionów dolarów w ciągu czterech lat gry w Washington Spirit. Tym samym Rodman zarabia więcej, niż takie legendy, jak Alex Morgan i Megan Rapinoe.
Trinity Rodman nie była jednak najwyżej sklasyfikowaną piłkarką z USA w tegorocznym plebiscycie Złotej Piłki. Na dziewiątym miejscu znalazła się Catarina Macario z Olympique'u Lyon, a 13. miejsce zajęła Alex Morgan, występująca w San Diego Wave.