"Nie mam szans wygrać. To niemożliwe". Numer 7 wypalił po gali Złotej Piłki

Bramkarz Realu Madryt - Thibaut Courtois - bardzo mocno skrytykował kapitułę plebiscytu France Football na najlepszego zawodnika sezonu. - Wiedziałem, że nie mam szans wygrać - powiedział wprost reprezentant Belgii.

- To niemożliwe. Niemożliwe jest, by bramkarz zdobył Złotą Piłkę. Nie wiem, co zawodnik na mojej pozycji mógłby zrobić więcej. Wygraliśmy La Liga i Ligę Mistrzów. Drużyna wygrywała m.in. po moich interwencjach, a i tak zająłem dopiero 7. miejsce. Dobrze, że przynajmniej stworzyli oddzielną nagrodę dla bramkarzy - po gali Złotej Piłki wypalił bramkarz Realu Madryt Thibaut Courtois.

Zobacz wideo Organizatorzy wiedzą, że popełnili faux pas wobec Lewandowskiego

Belg, który w poprzednim sezonie znajdował się w znakomitej formie, nie krył rozczarowania wynikami głosowania dziennikarzy z całego świata. Mimo że część z nich typowała Courtoisa do zajęcia miejsca na podium, bramkarz ostatecznie znalazł się za sześcioma zawodnikami z pola.

Belga wyprzedzili kolejno Karim Benzema, Sadio Mane, Kevin De Bruyne, Robert Lewandowski, Mohamed Salah oraz Kylian Mbappe. Courtoisowi na pocieszenie została nagroda im. Lwa Jaszyna dla najlepszego bramkarza poprzedniego sezonu. 

Courtois rozżalony wynikami głosowania w plebiscycie FF

- Przede wszystkim cieszę się z sukcesu Karima - powiedział Belg. - Ale wiedziałem, że nie mam szans na zwycięstwo. Widząc logikę poprzednich plebiscytów i to, jak rozkładają się głosy, wiedziałem, że tu bardziej ceni się strzelanie goli, niż bronienie bramki - dodał.

- To wojna nie do wygrania. Nie mówię, że powinienem zająć pierwsze miejsce, ale mimo że wygrałem wszystko w poprzednim sezonie, nie ma mnie nawet na podium - zakończył z ewidentnym niesmakiem Courtois.

Ze zdaniem Belga zgodził się były bramkarz Realu i reprezentacji Hiszpanii Iker Casillas. "Courtois to zdecydowanie najlepszy bramkarz na świecie. Nie jestem zadowolony, że nie znalazł się na podium. Wciąż nie rozumiem, czym kierują się ci, którzy głosują w tym plebiscycie" - napisał na Twitterze Casillas.

W poprzednim sezonie 30-latek rozegrał 52 mecze, w których wpuścił 46 goli, zachowując przy tym aż 22 czyste konta. Courtois był jednym z liderów i bohaterów zwycięskiego dla Realu Madryt sezonu w Lidze Mistrzów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.