Tajne szkolenie dla partnerek piłkarzy. "Zasady i obowiązki" na MŚ 2022

Angielska federacja piłkarska zorganizowała tajne szkolenie dla partnerek piłkarzy przed zbliżającym się mundialem. Kobiety usłyszały, na co mają uważać w Katarze i jakie niebezpieczeństwa mogą na nie czekać.

Przyznanie organizacji mistrzostw świata Katarowi od lat budzi wiele emocji i dyskusji. Dość napisać, że w trakcie prac zginęło wg "The Guardian" około 7 tysięcy robotników. Same wydatki szacowane są na blisko 240 miliardów dolarów. To sprowadza się do tego, że zdaniem ekspertów tegoroczny mundial nie jest na każdą kieszeń.

Zobacz wideo Lewandowski kochany w Hiszpanii, aż tu nagle: Trzeba to jasno powiedzieć

Anglicy boją się o bezpieczeństwo partnerek piłkarzy. Stąd tajne szkolenie

Brytyjski dziennik "The Guardian" donosi, że media, które będą relacjonować mistrzostwa świata nie będą mogły nagrywać mieszkańców w ich własnych domach. Dodatkowo władze Kataru zakazały filmowania obozu dla pracowników z zagranicy, którzy pracowali m.in. przy budowie obiektów, na których zostaną rozegrane spotkania podczas turnieju. 

Liczba miejsc, w których media nie będą mogły nagrywać jest jeszcze większa, bo obejmuje także budynki rządowe, uniwersytety, miejsca religijne, szpitale oraz siedziby firm i wspomniane wyżej mieszkania. Te warunki muszą zostać zaakceptowane, żeby móc filmować i robić zdjęcia w najpopularniejszych miejscach w Katarze.

Zważywszy na to, jakie realia mogą zastać przyjezdnych w Katarze, angielska federacja piłkarska przeprowadziła tajne szkolenie dla małżonek i partnerek piłkarzy przed mundialem - donosi "The Sun". Kobieto przekazano, że w Katarze nie znajdują się poza prawem, a wszelkie jego złamanie może zakończyć się nawet więzieniem. 

– FA pozostawiła niewiele miejsca na wątpliwości. Bardzo jasno przedstawili zasady i obowiązki wobec graczy i ich rodzin, aby upewnić się, że są oni świadomi lokalnych przepisów i zwyczajów. Nie mogą i nie będą tolerować żadnych kontrowersji ani incydentów, których można było i należało uniknąć dzięki dobremu planowaniu. Ważne, aby WAGs rozumiały, że Katar to nie Anglia i będą tam traktować każdego bezstronnie – niezależnie od tego, kim są – przekazało źródło "The Sun".

Partnerki dowiedziały się, że mają zwracać szczególną uwagę na skromny ubiór, nieokazywanie uczuć w miejscach publicznych, zachowanie spokoju i kultury podczas nawoływania do modlitwy, ostrożność w wykonywaniu selfie i zakaz śmiecenia. 

Mundial w Katarze rozpocznie się za niewiele ponad miesiąc, 20 listopada meczem Katar - Ekwador.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.