Leo Messi wskazał dwóch faworytów MŚ 2022

- Jeśli chodzi o faworytów, to są takie drużyny, jak Brazylia, Niemcy, Francja, Anglia i Hiszpania ale jestem pewien, że i tak o którejś zapomniałem - powiedział Leo Messi. A po chwili Argentyńczyk zdradził, które dwie drużyny są największymi faworytami MŚ 2022.

Mistrzostwa świata w Katarze zbliżają się wielkimi krokami. Reprezentacja Argentyny zmierzy się w fazie grupowej tego turnieju z Polską, Arabią Saudyjską i Meksykiem. Pierwszy mecz drużyna Lionela Scaloniego rozegra 22 listopada. Jej rywalem będzie zespół z Bliskiego Wschodu. 

Zobacz wideo Szpilka: Szybko zarobione siano i wracam do domu

Leo Messi wskazuje faworytów do wygrania mundialu

Na mundialu nie zabraknie Leo Messiego, który w rozmowie z RMC Sports wskazał faworytów do wygrania tych rozgrywek. - Jeśli chodzi o faworytów, to są takie drużyny, jak Brazylia, Niemcy, Francja, Anglia i Hiszpania ale jestem pewien, że i tak o którejś zapomniałem. Jeśli dziś miałbym wskazać, kto moim zdaniem sięgnie po tytuł, postawiłbym na Brazylię lub Francję. Francja od kilku lat ma grupę tych samych piłkarzy i tego samego trenera - wyznał Argentyńczyk. 

W kadrze Argentyny na mistrzostwa świata może zabraknąć kilku ważnych graczy. Mowa między innymi o Paulo Dybali i Angelu Di Marii, którzy obecnie leczą urazy. Messi w rozmowie poruszył także ten temat. - Zmartwiłem się, kiedy dowiedziałem się o kontuzjach Dybali i Di Marii. Mam nadzieję, że obaj dojdą do siebie na czas i będą w dobrej formie na turnieju - dodał. 

Duży cios dla Bayernu. Fatalne wieści z Monachium Duży cios dla Bayernu. Fatalne wieści z Monachium

Leo Messi w gronie faworytów nie wymienił reprezentacji Argentyny, ale parę miesięcy temu zrobił to Luka Modrić. - Wygraliśmy z Argentyną na ostatnim mundialu. Teraz ten zespół wydaje się silniejszy niż kilka lat temu. Są bardziej zjednoczeni i przegrywają niewiele meczów. To wiele mówi. Stworzyli bardzo silną grupę piłkarzy z Messim na czele. Jeśli masz takiego zawodnika jak on, zawsze jesteś faworytem do wygrania mundialu - wyznał w rozmowie z ESPN

Przypomnijmy, że zbliżający się mundial będzie ostatnim w wykonaniu Leo Messiego. Argentyńczyk potwierdził to w wywiadzie udzielonym dziennikarzowi Sebastianowi Vignolo. - Decyzja została już podjęta - powiedział.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 20 listopada. W meczu otwarcie gospodarz turnieju zmierzy się z Ekwadorem. Spotkanie zaplanowano na godzinę 17:00. 

screen twitter Alisson przeszedł do historii Premier League. Jedyny taki bramkarz

Więcej o: