Kozłowski show. Rajd przez pół boiska i ten strzał. Pierwszy gol za granicą [WIDEO]

Kacper Kozłowski strzelił swojego pierwszego gola po transferze do Vitesse Arnhem. Polak w 74. minucie meczu przeciwko SC Cambuur przeprowadził efektowny rajd przez połowę boiska i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Drużyna Kozłowskiego wygrała 3:0. Jest to również pierwszy gol Polaka od momentu wyjazdu z ekstraklasy.

Kacper Kozłowski latem przeniósł się na zasadzie wypożyczenia z Brighton & Hove Albion do występującego w Eredivisie Vitesse Arnhem. Ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Polak szybko wywalczył sobie miejsce w składzie i odgrywa ważną rolę w drużynie. W sobotę zdobył natomiast swoją premierową bramkę na holenderskich boiskach.

Kacper Kozłowski zdobył pierwszego gola w Holandii. Efektowny rajd, zakończony pięknym strzałem

Kozłowski znalazł się w wyjściowym składzie Vitesse na wyjazdowy mecz z SC Cambuur. Drużyna Polaka już po 20. minutach objęła prowadzenie za sprawą trafienia Ryana Flamingo. Do przerwy utrzymał się wynik 1:0, a na kolejne bramki trzeba było poczekać do końcówki meczu. Wtedy kapitalną akcję przeprowadził właśnie reprezentant Polski.

Kacper Kozłowski w 74. minucie przejął piłkę w okolicach linii środkowej boiska, po czym ruszył na bramkę rywali. Pomocnik przeprowadził efektowny rajd przez połowę boiska, a gdy znalazł się przed polem karnym Cambuur, oddał precyzyjny strzał, który zaskoczył bramkarza. Imponującą akcję Kozłowskiego można zobaczyć na nagraniu poniżej.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Trener Phillip Cocu był wyraźnie pod wrażeniem akcji swojego piłkarza. Po chwili stwierdził natomiast, że wykonał on swoje zadanie i może odpocząć. Legendarny Holender w 76. minucie zmienił Kozłowskiego, a także Bartosza Białka, który również był obecny na murawie. W 82. minucie wsparta świeżymi siłami drużyna Vitesse zdobyła jeszcze bramkę na 3:0. Na listę strzelców wpisał się Sondre Tronstad.

Dzięki wygranej Vitesse przesunęło się na 16. miejsce w tabeli i zaczyna niwelować stratę do drużyn znajdujących się w środku stawki. Dla Kacpra Kozłowskiego był to już ósmy występ w tym sezonie. 19-latek oprócz gola ma na koncie też jedną asystę.