Polonia Warszawa goni lidera II ligi. Bramkarz bohaterem. Wyścig o awans trwa

Polonia Warszawa wygrała 2:0 na wyjeździe z Olimpią Elbląg po dwóch ostatnich remisach. Z kolei lider, Kotwica Kołobrzeg przegrała 1:3 z Motorem Lublin. Dalej ma jednak dużą przewagę w tabeli II ligi.

Chociaż Kotwica Kołobrzeg przegrała mecz w 15. kolejce eWinner 2.ligi, to dalej spokojnie może okupować pozycję lidera rozgrywek. Inaczej jest w przypadku Polonii Warszawa, która wygrała po dwóch ostatnich remisach, ale mimo zwycięstwa nie znajduje się na drugim miejscu, które premiuje bezpośrednim awansem do I ligi. Pozostali rywale także wygrywają, albo rozegrają swoje spotkania w niedzielę, 16 października.

Olimpia Elbląg - Polonia Warszawa. Spektakularna obrona rzutu karnego i wynik ustalony w pierwszej połowie

Drużyna ze stolicy Polski jechała do Elbląga po dwóch remisach z rzędu (1:1 z GKSem Jastrzębie i 1:1 z Garbarnią Kraków). Z kolei gospodarze przegrali na swoim obiekcie tylko jedno spotkanie i przed tym meczem tracili tylko 3 punkty do Polonii Warszawa.

Mecz rozpoczął się w najlepszy możliwy sposób dla gości. Już w 15. minucie na 1:0 trafił Łukasz Piątek. Szczęście mogło nie trwać jednak długo, bo 10 minut później Olimpia otrzymała rzut karny. Do jedenastki podszedł Aron Stasiak, ale fantastyczną interwencją popisał się wychowanek Polonii, Michał Brudnicki. Na 11 minut przed końcem pierwszej połowy Eryk Mikołajewski strzelił na 2:0. Po przerwie wynik nie uległ zmianie i 3 punkty pojechały do Warszawy.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Kotwica Kołobrzeg pojechała do Lublina i przegrała z Motorem

Motor Lublin zadziwia formą pod batutą nowego szkoleniowca. Drużyna z Lublina zajmuje 16. miejsce w tabeli i wydawało się, że czeka ją arcytrudne zadanie przeciwko liderowi eWinner 2.ligi. Nic bardziej mylnego.

Już w 2. minucie spotkania Przemysław Szarek wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Motor naciskał, ale do przerwy nie udało mu się podwyższyć prowadzenia. Zimny prysznic przyszedł zaraz na początku drugiej połowy. W 54. minucie z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Grzegorz Goncarz.

To jednak nie załamało podopiecznych Goncalo Feio. W przeciągu 9 minut - w 73. (Rafał Król) i 82. (Ezana Kahsay) minucie trafili do siatki Kotwicy i ustalili wynik na 3:1 zatapiając ekipę z Kołobrzegu. Tym samym Motor pozostaje niepokonany pod wodzą nowego szkoleniowca - w czterech meczach zanotował dwa zwycięstwa i dwa remisy.

Po tej serii gier Kotwica Kołobrzeg pozostaje liderem z dorobkiem 35. punktów, a Polonia Warszawa zajmuje aktualnie 3. miejsce mając 28 punktów.

W pozostałych spotkaniach można wyróżnić prawdziwą kanonadę bramek w meczu Garbarni Kraków z GKSem Jastrzębie, który zakończył się remisem 4:4. Goście po 57. minucie prowadzili 3:1, ale już w 81. było 3:3. Następnie Daniel Stanclik w 87. minucie wyprowadził GKS na prowadzenie 4:3, ale zaledwie trzy minuty później ostatnią bramkę w tym meczu strzelił z rzutu karnego Bartłomiej Purcha, który ustalił wynik na 4:4.