"Rozrabiaka futbolu" może trafić do więzienia. Gangsterskie zachowanie

Były reprezentant Czech David Limbersky jest oskarżony o napaść i próbę wyłudzenia pieniędzy. Piłkarzowi grozi kara do kilku lat pozbawienia wolności.

Polscy kibice mogą kojarzyć Davida Limbersky'ego z Euro 2012 i meczu Polski z Czechami. W starciu decydującym o wyjściu z grupy nasi południowo-zachodni sąsiedzi wygrali z nami 1:0. Limbersky zagrał 90 minut i zagrał żółtą kartkę. Przez lata stanowił ważną postać Viktorii Pilzno, z którą zawitał na europejskich salonach, grał w Lidze Mistrzów, uczynił solidną firmę w tej części Europy. Teraz jednak pojawiła się poważna rysa na jego karierze.

Zobacz wideo Od lat 90. zarobki piłkarzy w Wielkiej Brytanii wzrosły 1500 proc. Jak to możliwe?

Limbersky z poważnymi zarzutami

Według doniesień czeskich mediów Limbersky miał dopuścić się próby wyłudzenia pieniędzy. Zostały mu już postawione zarzuty.

"Rozrabiaka czeskiego futbolu, Limbersky, został oskarżony przez policję o wymuszenie - wraz z trzema innymi mężczyznami" - czytamy na portalu isport.blesk.cz.

Denny NeagleNajdroższy seks oralny w historii sportu. Kosztował 19 mln dolarów

Grupa mężczyzn, w której był piłkarz, miała próbować wyłudzić ok. 4. mln koron czeskich (ok. 790 tys. złotych) oraz grozić bronią palną jednemu mieszkańcowi Karlowych Warów w jednym z tamtejszych barów. Limbersky powierzył mu pieniądze na inwestycje na rynku kryptowalut. Interes okazał się jednak niewypałem i czeski piłkarz próbował odzyskać przekazaną kwotę.

Opis zdarzenia jest przerażający. Mężczyźni zachowywali się jak typowi gangsterzy. "Jeden z kompanów gwiazdora piłki nożnej usiadł obok ofiary napaści. Wyciągnął pistolet, którym najpierw uderzył mężczyznę w tył głowy, a zaraz potem przyłożył mu broń do skroni: 'Kiedy zwrócisz pieniądze?!' - krzyczał" - czytamy w isport.blesk.cz.

Deszcz, seks i syczący zraszacz, to już paraliżowało tenis. Dlaczego na korcie musi być cicho?Deszcz, seks i syczący zraszacz, to już paraliżowało tenis. Dlaczego na korcie musi być cicho?

Podejrzani, w tym Limbersky, mogą dostać karę do ośmiu lat pozbawienia wolności.

David Limbersky zagrał w barwach reprezentacji Czech 40 spotkań. Ostatni raz wystąpił w drużynie narodowej na Euro 2016. Strzelił tylko jednego gola dla kadry. Dziś jest piłkarzem Jiskry Domazlice. Klub nie skomentował jeszcze sprawy.

Więcej o: