Następca Busquetsa do wzięcia za darmo? Agent piłkarza rozmawiał z FC Barceloną

Coraz głośniej w Barcelonie mówi się o tym, że latem z klubu odejdzie Sergio Busquets. Zdecydowanie będzie to duża strata dla środka pola "Dumy Katalonii", stąd zarząd już rozgląda się za jego następcą.

Sergio Busquets w lipcu 2023 roku skończy 35 lat. Doświadczony kapitan Barcelony z racji na swój wiek z każdym miesiącem będzie mieć problem z osiągnięciem najwyższej formy, dlatego powoli może już myśleć o opuszczeniu "Dumy Katalonii". Jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu 2023 roku i najprawdopodobniej nie zostanie on przedłużony, a sam zawodnik przeniesie się do MLS, aby spokojnie dograć ostatnie sezony przed zawieszeniem butów na kołku. FC Barcelona z tego powodu musi być czujna na rynku transferowym, ponieważ znalezienie następcy dla tak wielkiego piłkarza nie będzie proste. W hiszpańskich mediach pojawiają się jednak już pierwsze plotki na temat graczy, którzy mogliby zastąpić Sergio Busquetsa i w pewnym sensie odwzorowywać jego grę. 

Zobacz wideo To będzie napędzać w Wiśle kolejne problemy. Zmiana trenera nie wystarczy

Jak wynika z informacji Giacomo Iacobellisa w ostatnich dniach agent Jorginho prowadził rozmowy z "Dumą Katalonii" na temat przyjścia do Barcelony piłkarza Chelsea już w najbliższe lato. Włoskiemu zawodnikowi w czerwcu 2023 roku kończy się kontrakt z londyńskim zespołem, stąd będzie on do wzięcia bez żadnej klauzuli wykupu, co w przypadku finansów ekipy z Camp Nou jest bardzo istotne. Jorginho w barwach "The Blues" rozegrał łącznie 199 meczów, w których zdobył 27 goli i zaliczył 9 asyst.

Od kilku lat jest także ważną częścią reprezentacji Włoch. W narodowych barwach znacznie przyczynił się do wygrania Euro 2020. Jako defensywny środkowy pomocnik bardzo często stara się brać odpowiedzialność za rozegranie akcji. Podobnie jak w Barcelonie ma się to w przypadku Sergio Busquetsa, dlatego wydaje się, że Włoch jeśli będzie miał odpowiednie nastawienie, może dość szybko wkomponować się do zespołu Xaviego Hernandeza. 

Spektakularny powrót do FC Barcelony? Spektakularny powrót do FC Barcelony? "Muszą być spełnione odpowiednie warunki"

Więcej o: