Rozróby na trybunach w IV lidze. Komisja dyscyplinarna wydała wyrok

Spotkanie Moto-Jelcza Oławy z Górnikiem Wałbrzych zostało przerwane po zaledwie 26 minutach, z powodu zamieszek na trybunach. Kibiców musieli uspokajać policjanci z armatką wodną. Komisja dyscyplinarna nie była pobłażliwa i bardzo surowo ukarała oba kluby.

W zeszłą sobotę w Oławie zmierzyły się ze sobą Moto-Jelcz Oława i Górnik Wałbrzych w ósmej kolejce grupy dolnośląskiej IV ligi. Był to pierwszy mecz tych drużyn od 10 lat. Spotkanie lepiej rozpoczęła ekipa z Oławy i szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Niestety mecz nie został dokończony, a sędzia przerwał go w 26. minucie. Powodem były zamieszki na trybunach. 

Zobacz wideo Lewandowski, Szczęsny i polscy kibice. Biało-czerwone szaleństwo w Cardiff

Surowe kary dla Moto - Jelcza Oławy i Górnika Wałbrzych

Na początku kibice drużyny z Wałbrzycha odpalili race, następnie uszkodzili ogrodzenie i próbowali przedostać się na murawę. Niedługo później race zaczęły płonąć także w sektorze zajmowanym przez fanów oławskiego klubu. W związku z tym zajściem musiała zainterweniować policja, która użyła armatki wodnej oraz gazu łzawiącego. Po około 30 minutach sytuacja na trybunach została opanowana, ale sędziowie nie zdecydowali się na wznowienie gry. Starcia kibiców przeniosły się także do miasta. Policja zatrzymała czterech mężczyzn. 

W piątek odbyło się zebranie komisji dyscyplinarnej, na której została podjęta decyzja na temat konsekwencji, jakie czekają obydwa kluby za wybryki kibiców. Zadecydowano, że zarówno Moto-Jelcz Oława jak i Górnik Wałbrzych zostaną ukarane walkowerami. Górnik będzie musiał także zapłacić grzywnę w wysokości 15 tysięcy złotych, a Moto-Jelcz 10 tysięcy złotych. Ponadto oba zespoły będą rozgrywały domowe mecze bez kibiców do końca sezonu, a na fanów wałbrzyskiego klubu został także nałożony zakaz udziału w spotkaniach wyjazdowych. Działacze Górnika i Moto-Jelcza mają prawo odwołać się od tych decyzji. 

Jakub BłaszczykowskiPo trzęsieniu ziemi Wiśle grożą wstrząsy wtórne. Spięcia między właścicielami

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Górnik Wałbrzych po sześciu rozegranych meczach zajmuje 16. (ostatnie) miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie jednego punktu. Moto-Jelcz Oława z kolei plasuje się na piątej pozycji i do tej pory uzbierał 11 punktów. 

Marcin Bułka dostał kubkiem z piwem w głowęMarcin Bułka skomentował skandal, którego był ofiarą. Króciutko

Więcej o: