Koszmarny błąd kolegi Świderskiego. Rzut wolny z połowy boiska i bramka [WIDEO]

Charlotte zremisowało u siebie 2:2 z Columbus Crew w meczu 33. kolejki amerykańskiej Major League Soccer. Jednakże to nie wynik budzi największe emocje a bramka, którą puścił bramkarz gospodarzy. Strzał oddano z połowy boiska.

Ciężko było wskazać faworyta w tym spotkaniu. Obie drużyny znajdują się w środku tabeli Konferencji Wschodniej i dzielą je niespełna cztery punkty. Atutem piłkarzy Charlotte FC mogła być gra na własnym terenie, jednak jak się okazało, nie przyniosło im to szczęścia, a mecz zakończył się remisem 2:2.

Solidna wpadka chorwackiego bramkarza w MLS. Nie obronił strzału z 51. metra boiska

Wynik spotkania w 36. minucie otworzył pomocnik Lucas Zelarayan i śmiało trzeba przyznać, że okoliczności zdobycia tej bramki były kuriozalne. Sędzia podyktował rzut wolny i do piłki podszedł właśnie Ormianin. Zelarayan oddał strzał z połowy boiska, który wyraźnie zaskoczył bramkarza gospodarzy. Kristijan Kahlina wyszedł z bramki i nie zdołał zająć pozycji. Nieudolna próba interwencji Chorwata zakończyła się niepowodzeniem, co pozwoliło Crew objąć prowadzenie.

Zaskakująca bramka Ormianina zapiszę się na kartach historii rozgrywek. Był to bowiem gol zdobyty z najdalszej odległości. Według statystyk prowadzonych od 2010 roku poprzedni rekord należał do Jamiego Smitha, który w 2011 roku strzelił bramkę z odległości 47,5 metra. Zelarayan popisał się celnym trafieniem z 51 metrów.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Przez długi czas zapowiadało się na porażkę Charlotte. W 54. minucie prowadzenie rywali podwyższył bowiem Luis Mario Diaz Espinoza. Po czterech minutach bramkę kontaktową zdobył jednak Daniel Rios, a w doliczonym czasie gry wynik wyrównał Andre Shinyashiki.

W barwach Charlotte całe spotkanie rozegrał Karol Świderski. Polski napastnik jak do tej pory zdobył w trwającym sezonie MLS 10 bramek i tym razem nie zdołał powiększyć swojego dorobku. 25-latek próbował pokonać bramkarza rywali i dać kolegom szansę na zdobycie bramki, jednak bez spodziewanych efektów. W 17. minucie do Świderskiego dołączył obrońca Jan Sobociński, a w 75. minucie pomocnik Kamil Jóźwiak.

Leo MessiTo koniec. Leo Messi przekazał wiadomość. "Mój ostatni mundial"

Po 33. kolejkach MLS Columbuc Crew zajmuje 7. miejsce w Konferencji Wschodniej z dorobkiem 46 punktów. Charlotte plasuje się dwie pozycje niżej i ma na koncie 42 punkty. Prowadzi Philadelphia Union (64 pkt) przed CF Montreal (62 pkt) i New York City (52 pkt).