Kołtoń ujawnia: Błaszczykowski dostał ofertę pracy w PZPN. Ważna postać u Kuleszy

Jakub Błaszczykowski mógł pracować w Polskim Związku Piłki Nożnej. Zawodnikowi i współwłaścicielowi Wisły Kraków ofertę złożył prezes związku - Cezary Kulesza - poinformował Roman Kołtoń.

Już w lipcu zeszłego roku, jeszcze przed wyborami na prezesa PZPN, Mateusz Miga poinformował, że osoba Jakuba Błaszczykowskiego była rozważana w kontekście roli jednego z wiceprezesów związku przez Cezarego Kuleszę.

Zobacz wideo To będzie napędzać w Wiśle kolejne problemy. Zmiana trenera nie wystarczy

"Chodziło o pozyskanie kogoś, kto ma świetne kontakty, nieskazitelny wizerunek i umie łączyć ludzi. Za Błaszczykowskim przemawiał też fakt, że jako współwłaściciel Wisły Kraków i szef fundacji "Ludzki Gest" – ma za sobą niemałe doświadczenie w pracy pozaboiskowej. Nie bez znaczenia był też jego konflikt ze Zbigniewem Bońkiem" - pisał na portalu TVP Sport.

Iga ŚwiątekIga Świątek zdradza kulisy. "Pojawiły się głosy niepokoju, co się ze mną dzieje"

W środę Roman Kołtoń przekazał na swoim kanale "Prawda Futbolu" informację, że Błaszczykowski otrzymał oficjalną ofertę od Kuleszy. - Kuba Błaszczykowski miał ofertę pracy w PZPN, pod wodzą prezesa Cezarego Kuleszy, w roli wiceprezesa do spraw szkolenia - powiedział Kołtoń.

Błaszczykowski miał ofertę od Kuleszy

Ostatecznie do takiego ruchu nie doszło. Pozycję, jaką zaproponowano Błaszczykowskiemu, objął Maciej Mateńko. Błaszczykowski zaś dalej koncentruje się na rehabilitacji, powrocie na boisko i roli działacza Wisły Kraków, której jest współwłaścicielem.

36-latek ostatni raz na boisku pojawił się w sierpniu ubiegłego roku. W meczu z Górnikiem Łęczna (3:1) Błaszczykowski doznał bardzo poważnej kontuzji zerwania więzadła krzyżowego. Od tamtej pory zawodnik nie zagrał choćby minuty.

Peter GulacsiDramat bramkarza RB Lipsk. Druzgocąca diagnoza po meczu Ligi Mistrzów

Błaszczykowski wrócił do Wisły w styczniu 2019 roku. Wcześniej przez 12 lat był zawodnikiem Borussii Dortmund, Fiorentiny i VfL Wolfsburg

Więcej o: