Bale niewypałem transferowym. Walijczyk krytykowany. "Żadna wartość dodana"

Przenosiny do Los Angeles FC miały być dla Garetha Bale'a szansą na odpowiednie przygotowanie się do mistrzostw świata. Lider reprezentacji Walii potrzebował regularnej gry, by w Katarze poprowadzić swoją drużynę w meczach z USA, Iranem i Anglią. Postawa Bale'a w MLS jak na razie jest jednak rozczarowaniem.

Mimo że w pierwszych czterech występach Walijczyk strzelił dwa gole, to do dziś nie był w stanie wywalczyć sobie miejsca w składzie LAFC. Gareth Bale zaczął obiecująco, bo od bramek po wejściu z ławki rezerwowych, ale do dziś kolejnych goli już nie strzelił.

Zobacz wideo To będzie napędzać w Wiśle kolejne problemy. Zmiana trenera nie wystarczy

Statystyki Walijczyka są bardzo słabe. Bale zagrał w 12 meczach, tylko dwukrotnie znajdując się w podstawowym składzie. Do dzisiaj skrzydłowy rozegrał zaledwie 26 proc. możliwych minut. Trudno zatem się dziwić, że jego postawa w MLS jest coraz głośniej i mocniej krytykowana.

Germany Soccer Champions LeagueStrajk w Bayernie Monachium. Pracownicy mówią dość

"Bale niemal wcale nie wpłynął na grę drużyny, która będzie faworytem do wygrania ligi w tym sezonie" - napisał "The Guardian". "Ale on inaczej niż wszyscy spogląda na klub. Jeśli na mundial przyjedzie w dobrej formie, uzna swój czas w MLS za dobry. Kiedyś nie przysporzył sobie sławy, machając flagą z napisem 'Walia, golf, Madryt - w tej kolejności'. Dziś wciąż wygląda na to, że klub znajduje się na dole jego listy" - dodał.

Bale rozczarowuje w MLS

- Wiemy, co robimy. Każdy piłkarz chce grać jak najwięcej, ale dla mnie najważniejsze będą play-offy oraz mistrzostwa świata. Budujemy formę na końcówkę sezonu tak, bym był w najlepszej dyspozycji w najważniejszym momencie - uspokojał ostatnio Bale.

"W klubie mogą jednak nie zgadzać się z podejściem Bale'a. Drużyna gra dobrze i na razie trener nie ma żadnego powodu, by zmieniać skład i taktykę. Jeśli weźmiemy pod uwagę umiejętności i doświadczenie Bale'a, może to się wydać dziwne, ale przynajmniej w tym momencie Walijczyk nie jest żadną wartością dodaną do zespołu" - skomentował "The Guardian".

!Puchar Eurovolley 2021 w KrakowieZmiana przed mistrzostwami Europy siatkarzy. CEV ogłasza nowego gospodarza

I zakończył: "Wielu twierdziło, że przenosiny do MLS to znakomity ruch dla Bale'a. W rzeczywistości może okazać się znacznie gorszy. Walijczyk gra mało, a wyjątkowy system rozgrywek MLS sprawia, że piłkarz nie ma odpowiednich warunków do dobrego treningu. Każdy mecz wyjazdowy wiąże się nie tylko z długą podróżą, ale też notoryczną zmianą stref czasowych. Wszystko to na pewno niepokoi selekcjonera reprezentacji Walii - Roba Page'a".

Więcej o: