Radosław Matusiak spełnia się w nowej roli. Poświęcił się swojej pasji

Jeszcze kilkanaście lat temu był nadzieją reprezentacji Polski. Dziś spełnia się w roli znawcy kulinarnego. Mowa oczywiście o Radosławie Matusiaku. Wychowanek Widzewa Łódź założył profil na Instagramie, gdzie dzieli się z internautami swoimi wrażeniami z pobytu w lokalach na całym świecie. "Miłośnicy Włoch, pasjonaci jedzenia, znawcy wina" - tak były piłkarz reklamuje konto.

Radosław Matusiak był uznawany za jeden z największych talentów polskiej piłki nożnej. Jego forma wystrzeliła w wieku 23 lat. W rundzie wiosennej sezonu 2005/06 strzelił siedem goli dla GKS-u Bełchatów. Niektórzy mówili nawet, że może otrzymać powołanie na mundial. Ostatecznie Paweł Janas nie dał szansy napastnikowi. Jednak po imprezie w Niemczech nadeszły zmiany w kadrze i wówczas Matusiak zaczął grać. Największą sławę przyniosła mu bramka w starciu z Belgią w 2006 roku. To dzięki jego trafieniu Polska triumfowała 1:0. Był to ostatni raz, kiedy biało-czerwonym udało się wygrać z belgijską drużyną.

Zobacz wideo Mundial. 18-karatowy skarb już w Polsce. Mogą go dotknąć dwie osoby

Matusiak znawcą kulinarnym. Pasja byłego piłkarza trwa

Od tego czasu kariera Matusiaka zaczęła nabierać rozpędu. Wyjechał za granicę, gdzie grał m.in. dla włoskiego US Palermo czy holenderskiego Heerenveenu. W trakcie kariery napastnik rozwijał także swoje pasje, a w końcu został znawcą wina i zagranicznych potraw.

Media: Luis Suarez znowu zmieni klub. Drugi raz w ciągu pół rokuMedia: Luis Suarez znowu zmieni klub. Drugi raz w ciągu pół roku

I mimo że ostatecznie karierę zakończył w 2012 roku, to pasja do jedzenia pozostała. Kilka tygodni temu Matusiak postanowił podzielić się zebraną wiedzą ze światem i został kimś w rodzaju recenzenta. Razem z partnerką podróżuje po różnych krajach, a następnie informuje internautów o swoich wrażeniach kulinarnych. W tym celu założył specjalny profil na Instagramie - "NóżWidelec". "Miłośnicy Włoch, pasjonaci jedzenia, znawcy wina. Możecie liczyć na solidną dawkę pysznego jedzenia oraz recenzji i poleceń restauracji" - czytamy w bio. 

Były piłkarz publikuje na profilu recenzję lokali i załącza zdjęcia potraw. Z opisów możemy dowiedzieć się, że w prowadzeniu konta pomaga mu jego partnerka. Matusiak odpowiada za część merytoryczną, z kolei kobieta za część wizualną. Co ważne, w opisach znajdują się nie tylko oceny poszczególnych dań, ale także obsługi i wystroju restauracji. Jak na razie profil obserwuje niespełna 500 internautów.

 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl. 

Real Madrid America SoccerReal Madryt ma prezent dla Benzemy. To nagroda za Złotą Piłkę

Matusiak to wychowanek Widzewa Łódź. Później występował w młodzieżowych drużynach ŁKS-u Łódź. Szansę do gry w pierwszym zespole otrzymał na początku 2000 roku. Następnie przeniósł się do Wisły Płock, a stamtąd do GKS-u Bełchatów, gdzie jego kariera nabrała rozpędu. Wyjechał za granicę, by na koniec wrócić do ojczyzny. Karierę zakończył w barwach Widzewa.

Matusiak to również 15-krotny reprezentant Polski. Zadebiutował 6 września 2006 roku w meczu eliminacji do mistrzostw Europy z Serbią (1:1). I już w debiucie zdobył bramkę. W następnych latach jeszcze sześciokrotnie wpisał się na listę strzelców w drużynie narodowej. 

Więcej o: