Brazylijski piłkarz dostał od Kadyrowa "brylantowe buty". "Po prostu oszalałem"

Brazylijski pomocnik Mauricio, który grał w Tereku Grozny w latach 2010-2016 w jednym z wywiadów opowiedział o nietypowym prezencie, jaki otrzymał od czeczeńskiego przywódcy Ramzana Kadyrowa. Wyznał, że dostał od niego buty wyłożone brylantami.

Co jakiś czas wypływają kolejne informacje na temat tego, jak bardzo Ramzan Kadyrow próbuje wypracować sobie opinię wielkiego pasjonata sportu. Teraz okazało się, że były piłkarz Tereka Grozny na własnej skórze przekonał się, na co czeczeński przywódca jest w stanie się zdecydować, aby zyskać taki status.

Zobacz wideo To będzie napędzać w Wiśle kolejne problemy. Zmiana trenera nie wystarczy

Nietypowy prezent od Ramzana Kadyrowa

- Kadyrow dał mi kiedyś buty z brylantami. Zadzwonił do mnie i zaprosił na kolację do swojej rezydencji. Tam podał mi duże pudełko. Kiedy zobaczyłem, co jest w środku, po prostu oszalałem. Pomyślałem sobie: czy to naprawdę są buty z brylantami?! - opowiedział cytowany przez serwis Sports.ru Brazylijczyk.

Choć sytuacja wydarzyła się przed kilkoma laty, piłkarz wciąż trzyma prezent. - Te buty są nadal ze mną, trzymam je w sejfie. Nie wiem, ile one są warte. Dla mnie ten prezent jest drogi, ale nie z materialnego punktu widzenia, ale duchowego. Wszystko na świecie ma swoją cenę, jednak dobrego nastawienia do siebie nie da się kupić - stwierdził.

Mauricio pokusił się też o osobiste wyznanie, odnosząc się do adresata prezentu. - Kiedy ludzie doceniają cię nie tylko za to, jakim jesteś piłkarzem, ale także, jaką jesteś osobą, jest to bezcenne uczucie - dodał brazylijski pomocnik.

Powiązania Kadyrowa z piłką nożną

Ramzan Kadyrow jest znany ze swoich konotacji ze sportem, a w szczególności z piłką nożną. Swego czasu odbył kilka spotkań z Diego Maradoną, woził mercedesem Mohameda Salaha, mistrzom świata z Brazylii strzelił dwa gole, a Maciejowi Rybusowi podarował samochód. Szerszy tekst na ten temat można znaleźć TUTAJ.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Mauricio to 33-letni Brazylijczyk, który trafił do Tereka Groznego w 2010 roku z ojczystego Fluminense. W 2016 roku przeniósł się do Zenitu Sankt Petersburg, a następnie trafił do Grecji, gdzie reprezentował barwy PAOK-u Saloniki i Panathinaikosu. Od września tego roku jest piłkarzem drugoligowego klubu Rodina Moskwa.

Więcej o:
Copyright © Agora SA