Ukraina chce zorganizować piłkarski mundial. Sensacyjne poparcie Rosjan

Według doniesień brytyjskich mediów Ukraina może dołączyć do wspólnej organizacji mistrzostw świata w piłce nożnej w 2030 roku z Hiszpanią i Portugalią. Niespodziewane poparcie dla tej kandydatury wyraziła rosyjska deputowana, Swietłana Żurowa. - Jaki jest problem? Sport jest poza polityką - stwierdziła.

Kibice i najlepsze drużyny świata powoli odliczają już dni do rozpoczynającego się 20 listopada tegorocznego mundialu w Katarze. Przypomnijmy, że Polacy będą rywalizować w grupie C z Argentyną, Arabią Saudyjską i Meksykiem. Tytułu wywalczonego przed czterema laty w Rosji będą bronić reprezentanci Francji. Tymczasem niespodziewanie powiększyło się grono chętnych do organizacji mistrzostw w 2030 roku.

Zobacz wideo Mundial. 18-karatowy skarb już w Polsce. Mogą go dotknąć dwie osoby

Rosjanie niespodziewanie popierają kandydaturę Ukrainy. "Sport jest poza polityką"

Lista kandydatów do organizacji mundialu za osiem lat jest długa, o czym więcej pisaliśmy już rano. Sensacyjne doniesienia w sprawie Kandydatury Ukrainy potwierdził "Times", który pisze, że oficjalny plan dołączenia ukraińskiej federacji ma zostać przedstawiony w środę 5 października przez szefów federacji z Hiszpanii i Portugalii. Póki co brak jakichkolwiek potwierdzeń tych informacji ze strony FIFA czy UEFA. FIFA organizatorów mistrzostw w 2030 roku zamierza wyłonić na Kongresie w 2024 roku.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Rosyjscy piłkarze i trenerzy mogą mieć problemRosjanie wściekli. "UEFA odsuwa się od problemu". Po rywalu Lecha kolejny klub ma kłopoty

Ukraińska kandydatura zyskała zaskakujące poparcie ze strony Rosji. Deputowana do Dumy Państwowej Swietłana Żurowa w rozmowie z Vprognoze.ru stwierdziła, że scenariusz organizacji mundialu w Ukrainie jest możliwy. - Jaki jest problem? Sport jest poza polityką. Musimy być konsekwentni. Dostaliśmy nawet dodatkowe mecze na Mistrzostwach Europy, ponieważ wykonaliśmy dobrą robotę z organizacją. Rozumiem, że teraz będzie coraz więcej krajów, które będą gościć duże turnieje, ponieważ bardzo trudno jest zarządzać organizacyjnie. Dlatego kraje europejskie na pewno się zjednoczą - powiedziała.

Leo Messi, piłkarz reprezentacji Argentyny i Paris Saint-GermainMedia: Leo Messi wraca do FC Barcelony. Wiadomo już nawet kiedy

Nie zabrakło również nawiązania do ewentualnego wykluczenia Rosji z udziału w mistrzostwach. - Będzie nieprzyjemnie, jeśli nie zostaniemy dopuszczeni lub nadal będziemy zawieszeni – to już inna sprawa. Ukraina po prostu będzie starała się nas powstrzymać, proszę mi uwierzyć - dodała Żurowa. 

Znani są już organizatorzy kolejnej edycji imprezy. Mistrzostwa świata w 2026 roku zorganizują Kanada, Meksyk i Stany Zjednoczone, które w głosowaniu pokonały kandydaturę Maroka. Kwestia gospodarzy mundialu w 2030 roku pozostaje jednak otwarta, a lista kandydatów całkiem spora.

Więcej o: