Francuzi bojkotują mundial. "Nie było możliwości"

Pod koniec listopada rozpoczną się mistrzostwa świata w Katarze. Organizacja turnieju od początku budzi wiele kontrowersji, przez co niektóre organizacje postanowiły zbojkotować tę imprezę. Taką decyzję podjęło kilka francuskich miast.

Zbliżające się mistrzostwa świata w Katarze budzą wiele kontrowersji. Wielu fanów i ekspertów narzekało na termin rozgrywania tego turnieju, który w odróżnieniu od poprzednich edycji, rozegrany zostanie zimą. Ponadto na jaw wychodziły także łamanie praw człowieka oraz niewolnicza praca podczas budowy stadionów. Tworzenie obiektów miało także negatywny wpływ na naszą planetę, poprzez emisję dwutlenku węgla do atmosfery. W związku z tym niektóre miasta i organizacje postanowiły zbojkotować nadchodzącą imprezę.

Zobacz wideo Lewandowski, Szczęsny i polscy kibice. Biało-czerwone szaleństwo w Cardiff

Paryż bojkotuje mundial. "Nie było mowy"

Na taki ruch zdecydowało się kilka francuskich miast. Mowa o Lille, Strasburgu, Reims, Bordeaux, Marsylii i Paryżu. Na ich terenach nie zostaną zorganizowane żadne imprezy związane z mistrzostwami świata oraz nie powstaną strefy kibica. Burmistrz Marsylii Benoit Payan potępił ten turniej i określił go "katastrofą ludzką i ekologiczną". 

Głos w tej sprawie zabrał także zastępca burmistrza Paryża Pierre Rabadan. - Nie było mowy o możliwości oglądania meczów na dużych ekranach w mieście z kilku powodów. Pierwszym z nich są warunki, w jakich zorganizowano mistrzostwa świata. Zarówno pod względem środowiskowym, jak i społecznym. Drugim jest fakt, że odbywa się w grudniu - powiedział Rabadan, cytowany przez Europe 1.

Cristiano Ronaldo na ławce rezerwowych w meczu Manchester United - Manchester City (3:6)Ekspert od mowy ciała ocenił zachowanie Ronaldo. "Pogarda i frustracja"

Niedawno zbliżający się mundial w Katarze postanowił zbojkotować także Duński Związek Piłki Nożnej. Najpierw działacze poinformowali, że odmówią dystrybucji biletów dla kibiców swojej reprezentacji na mistrzostwa. Niedługo później producent strojów duńskiej reprezentacji firma Hummel zaprezentowała koszulki z niemal niewidocznym logo. Było to formą protestu przeciwko gospodarzowi najbliższego mundialu. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mistrzostwa świata w Katarze odbędą się w dniach 20 listopada - 18 grudnia. Reprezentacja Polski w fazie grupowej zagra z Argentyną, Arabią Saudyjską i Meksykiem. Pierwszy mecz drużyna Michniewicza rozegra 22 listopada o 17:00. Jej rywalem będzie Meksyk.

Mecz Hellas Verona - UdineseRewelacja Serie A na podium. Gol w 93. minucie. "Znowu to zrobili" [WIDEO]

Więcej o: