Dawid Kownacki zaskoczył Niemców. "Zacisnął zęby i robił wszystko"

- Dawid był nieustępliwy w pierwszych trzydziestu minutach. Był naszym jedynym napastnikiem, który walczył w pressingu - podkreślał po obotnim spotkaniu trener Fortuny Dusseldorf, Daniel Thioune. Fortuna wygrała 4:1 z Arminią Bielefeld, a Kownacki zaliczył niezwykłą asystę przy golu na 3:1.

W minioną sobotę Fortuna Dusseldorf podjęła na swoim stadionie Arminię Bielefeld. Gospodarze wygrali 4:1, a znaczy udział w tej wygranej mieli Polacy. Michał Karbownik zaliczył asystę przy golu Shinty Appelkampa na 1:0. Do przerwy było 1:1, a w drugiej połowie strzelali już tylko piłkarze Fortuny. Chociaż Kownacki nie trafił do siatki, to popisał się magiczną asystą przy drugim trafieniu Appelkampa przy bramce na 3:1. Ostatecznie gospodarze wygrali 4:1.

Zobacz wideo Akcja Polaków była fenomenalna, ale to tylko wybryk

"Lider". Niemcy zachwycają się formą i poświęcenim Kownackiego dla drużyny

Przed spotkaniem z Arminią było wiele obaw dotyczących występu Kownackiego w sobotnim spotkaniu z powodu problemów z plecami. Ostatecznie Polak wyszedł w pierwszym składzie i miał znaczny udział w wygranej Fortuny. "Był prawdziwym napastnikiem, bardzo zaangażowany na boisku i z niesamowitą asystą przy golu na 3:1" - ocenia niemiecki portal RP Online.

- W trakcie przerwy powiedziałem Dawidowi: "Jeśli zaczniesz naciskać wyżej, cała drużyna za tobą pójdzie. I to się udało" - mówił po meczu trener Fortuny, Daniel Thioune. Ten zamysł przyniósł efekt, bo w drugim 45. minutach gospodarze strzelili trzy bramki. Szkoleniowiec Kownackiego dodawał: "Zaskoczyło mnie, jak sobie poradził w tym meczu" - odnosił się do problemów z plecami, z którymi zmagał się po meczu z HSV Kowancki.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

- Dawid rozegrał świetny mecz. Nie czuł się najlepiej, ale zacisnął zęby i robił wszystko co mógł, by grać - podkreślał Klaus Allofs, dyrektor sportowy Fortuny Dusseldorf chwaląc Polaka za bycie liderem. - Jest wszędzie na boisku i ciężko pracuje także na innych zawodników

Kownacki jest niepodważalnym zawodnikiem Fortuny Dusseldorf w aktualnym sezonie 2. Bundesligi. W 10 występach w tym rozgrywkach strzelił 5 bramek i zaliczył 4 asysty. Aktualnie Fortuna zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 17 punktów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.