Krychowiak show! Dwa niepojęte gole Polaka i zwycięstwo. Szczęka opada [WIDEO]

Co to były za strzały! Grzegorz Krychowiak zdobył dwie piękne bramki, a jego Al-Shabab wygrało z Al Feiha 2:1 w piątej kolejce ligi saudyjskiej. Dla Polaka to pierwsze gole w nowym klubie.

526 - tyle dni Grzegorz Krychowiak czekał na mecz, w którym strzelił dwa gole. Ostatni raz pomocnik reprezentacji Polski dokonał tego 24 kwietnia 2021 r. w barwach Lokomotiwu Moskwa. Ówczesna drużyna Krychowiaka pokonała wtedy FK Tambow 5:2.

Po blisko półtora roku 32-latek powtórzył taki wyczyn w Arabii Saudyjskiej. W niedzielnym meczu z Al Feiha Krychowiak zdobył dwie bramki, które dały jego drużynie - Al-Shabab - zwycięstwo 2:1. I były to bramki wyjątkowej urody. Co ciekawe, bramki niemal identyczne.

Cudowne gole Krychowiaka

W 55. minucie, kiedy Al-Shabab przegrywało 0:1, Krychowiak dostał podanie z lewej strony od Hattana Bahebriego. Polak miał mnóstwo miejsca, więc zdecydował się na strzał, umieszczając piłkę w okienku bramki Seung-Guy Kima.

16 minut później Krychowiak błysnął raz jeszcze. Al-Shabab znów przeprowadziło akcję lewą stroną. Wycofaną piłkę piętą zagrał jeszcze Cristian Guanca, a nasz pomocnik kolejnym uderzeniem sprzed pola karnego umieścił piłkę niemal w tym samym miejscu bramki przeciwnika.

Dla Krychowiaka były to pierwsze gole w saudyjskim klubie. Dotychczas Polak miał na koncie jedną asystę. Krychowiak zapewnił swojej drużynie piąte zwycięstwo w sezonie, mimo że ta przegrywała od 36. minuty po golu Anthony'ego Nwakaeme z rzutu karnego.

Al-Shabab z kompletem punktów prowadzi w lidze saudyjskiej. Zespół Krychowiaka ma trzy punkty przewagi nad Al-Hilal oraz cztery punkty więcej od Al-Taawon. Kolejny mecz Al-Shabab rozegra w czwartek, kiedy podejmie Al-Raed. Początek spotkania o 20:00.