Fenomenalne derby Rzeszowa. Siedem goli, a jeden z nich... Perełka [WIDEO]

Piłkarz Resovii Rzeszów, Bartosz Kwiecień popisał się fantastycznym strzałem w wygranym 4:3 derbowym meczu I Ligi ze Stalą Rzeszów. Odważna próba z własnej połowy boiska zakończyła się golem, który śmiało może kandydować do najpiękniejszego trafienia całego sezonu.

Rozgrywane w ramach 12. kolejki I Ligi derby Rzeszowa dostarczyły kibicom wielu emocji. Starcie drużyn z tego samego miasta samo w sobie zawsze zapowiada się emocjonująco, a dodatkowo Stal mogła dzięki ewentualnemu zwycięstwu awansować na ligowe podium.

Kapitalny gol Bartosza Kwietnia z własnej połowy boiska. Resovia wygrywa derby Rzeszowa ze Stalą

Pierwsza połowa stanęła pod znakiem wyrównanej gry, jednak dość niespodziewanie to Resovia Rzeszów wykazywała się znacznie lepszą skutecznością, dzięki której do przerwy prowadziła 2:0. Wynik w 32. minucie otworzył Bartłomiej Wasiluk, skutecznie wykorzystując rzut karny, a na minutę przed przerwą drugie trafienie dołożył Maciej Górski.

W drugą połowę drużyna gospodarzy weszła ze sporym animuszem, czego efektem było ekspresowe wyrównanie. W 49. minucie Mateusz Bondarenko skierował piłkę do własnej bramki, natomiast w 53. minucie na 2:2 trafił Andreja Prokić. Stal naciskała i szukała kolejnych trafień, ale ponownie to Resovia była skuteczniejsza.

W 70. minucie Kamil Antonik podwyższył na 3:2, ale to w 82. minucie padł gol, który był ozdobą tej kolejki rozgrywek. Bartosz Kwiecień podjął odważną próbę strzału z własnej połowy boiska i skorzystał na fakcie, że Przemysław Peksa był daleko wysunięty od własnej bramki. Co prawda w doliczonym czasie gry na 3:4 trafił Prokić, ale gospodarze nie byli w stanie strzelić bramki wyrównującej i Resovia zgarnęła trzy punkty.

Drugie z rzędu ligowe zwycięstwo Resovii Rzeszów sprawiło, że wydostała się ze strefy spadkowej i z dorobkiem 11 punktów zajmuje obecnie 15. miejsce. Stal natomiast pozostała na szóstej lokacie, ale ma zaledwie trzy punkty przewagi nad 14. Skrą Częstochowa. Wyniki innych meczów mogą więc sprawić, że dojdzie do sporych przetasowań w tabeli.