Marzy im się Carlo Ancelotti. "Gdybyśmy go mieli, wygralibyśmy mundial"

Minister sportu Wybrzeża Kości Słoniowej ma marzenie, którym jest wygranie mistrzostw świata. I widzi nawet człowieka, który mógłby do tego sukcesu doprowadzić. To Carlo Ancelotti, trener Realu Madryt. - Gdyby do nas dołączył po wypełnieniu umowy z Realem, wygralibyśmy mundial - powiedział. Jest jednak jeden problem.

Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej nie zakwalifikowała się do tegorocznego mundialu w Katarze. Drużyna prowadzona przez Jeana-Louisa Gasseta wystąpi jednak podczas Pucharu Narodów Afryki w 2024 roku, którego będą gospodarzami. Piłkarzom z tego kraju daleko jednak do wielkich sukcesów na arenie międzynarodowej.

Zobacz wideo Robert Lewandowski ocenia reprezentację Polski: Powinniśmy się zastanowić

Minister sportu o reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej i Carlo Ancelottim. Szczerze. 

Najpopularniejszym piłkarzem pochodzącym z Wybrzeża Kości Słoniowej w ostatnich latach był z pewnością Didier Drogba. 44-latek występował w takich zespołach jak m.in. Olympique Marsylia, Galatasaray czy Chelsea Londyn. W reprezentacji zanotował 104 występy i zdobył 65 bramek. Zdaniem iworyjskiego ministra sportu Claude Paulina Danho, były piłkarz jest sportowym ambasadorem kraju za granicą. Mógł nawet zostać prezesem tamtejszej federacji.

- Drogba jest ikoną sportu z Wybrzeża Kości Słoniowej. Nie zajmuje się zarządzaniem sportem, ale ilekroć trzeba kontynuować wizerunek kraju, przychodzi z pomocą. Był kandydatem na przewodniczącego Iworyjskiego Związku Piłki Nożnej i niestety nie został wybrany - powiedział Dahno w rozmowie z "La Repubblica".

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Jednym z trenerów, który ukształtował Drogbę był Carlo Ancelotti. Kilka lat temu 63-letni szkoleniowiec powiedział nawet, że chętnie poprowadziłby reprezentację Wybrzeża Kości Słoniowej. Zdaniem ministra sportu dziś nie byłoby to możliwe. - Carlo Ancelotti jest genialnym trenerem, ale niestety nie stać nas na trenera o takiej jakości, prawdopodobnie nie mamy środków, aby mu zapłacić - powiedział i dodał: - Gdybyśmy mieli technika takiego jak on, jestem pewien, że moglibyśmy wygrać mistrzostwa świata.

- We Włoszech masz doświadczenie w szkoleniach i wysokiej jakości infrastrukturę. Wiesz, jak zarządzać zespołami, masz trenerów wysokiego szczebla i naukę stosowaną w rozwoju sportu, coś, czego brakuje nam w naszym domu. - zakończył polityk.

Więcej o:
Copyright © Agora SA