Marzy im się Carlo Ancelotti. "Gdybyśmy go mieli, wygralibyśmy mundial"

Minister sportu Wybrzeża Kości Słoniowej ma marzenie, którym jest wygranie mistrzostw świata. I widzi nawet człowieka, który mógłby do tego sukcesu doprowadzić. To Carlo Ancelotti, trener Realu Madryt. - Gdyby do nas dołączył po wypełnieniu umowy z Realem, wygralibyśmy mundial - powiedział. Jest jednak jeden problem.

Reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej nie zakwalifikowała się do tegorocznego mundialu w Katarze. Drużyna prowadzona przez Jeana-Louisa Gasseta wystąpi jednak podczas Pucharu Narodów Afryki w 2024 roku, którego będą gospodarzami. Piłkarzom z tego kraju daleko jednak do wielkich sukcesów na arenie międzynarodowej.

Zobacz wideo Robert Lewandowski ocenia reprezentację Polski: Powinniśmy się zastanowić

Minister sportu o reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej i Carlo Ancelottim. Szczerze. 

Najpopularniejszym piłkarzem pochodzącym z Wybrzeża Kości Słoniowej w ostatnich latach był z pewnością Didier Drogba. 44-latek występował w takich zespołach jak m.in. Olympique Marsylia, Galatasaray czy Chelsea Londyn. W reprezentacji zanotował 104 występy i zdobył 65 bramek. Zdaniem iworyjskiego ministra sportu Claude Paulina Danho, były piłkarz jest sportowym ambasadorem kraju za granicą. Mógł nawet zostać prezesem tamtejszej federacji.

Trener reprezentacji Polski Czesław Michniewicz podczas meczu Polska - HolandiaMichniewicz ogłasza zgrupowanie bez piłkarzy

- Drogba jest ikoną sportu z Wybrzeża Kości Słoniowej. Nie zajmuje się zarządzaniem sportem, ale ilekroć trzeba kontynuować wizerunek kraju, przychodzi z pomocą. Był kandydatem na przewodniczącego Iworyjskiego Związku Piłki Nożnej i niestety nie został wybrany - powiedział Dahno w rozmowie z "La Repubblica".

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Jednym z trenerów, który ukształtował Drogbę był Carlo Ancelotti. Kilka lat temu 63-letni szkoleniowiec powiedział nawet, że chętnie poprowadziłby reprezentację Wybrzeża Kości Słoniowej. Zdaniem ministra sportu dziś nie byłoby to możliwe. - Carlo Ancelotti jest genialnym trenerem, ale niestety nie stać nas na trenera o takiej jakości, prawdopodobnie nie mamy środków, aby mu zapłacić - powiedział i dodał: - Gdybyśmy mieli technika takiego jak on, jestem pewien, że moglibyśmy wygrać mistrzostwa świata.

screen InstagramSkandal z byłym piłkarzem Legii Warszawa. Jego partnerka opublikowała film z orgii

- We Włoszech masz doświadczenie w szkoleniach i wysokiej jakości infrastrukturę. Wiesz, jak zarządzać zespołami, masz trenerów wysokiego szczebla i naukę stosowaną w rozwoju sportu, coś, czego brakuje nam w naszym domu. - zakończył polityk.

Więcej o: