Aktywista zachwycony, bo zobaczył Lewandowskiego na rowerze. Błyskawiczna riposta

Aktywista zachwycony zdjęciem Roberta Lewandowskiego na rowerze. Riposta intenautów była natychmiastowa. "Facet lata prywatnym samolotem, ma kilka aut o absurdalnym apetycie na paliwo, wsiadł dla żartu na rower lodziarza i od razu stawiany jest jako wzór do naśladowania" - czytamy na Twitterze.

Robert Lewandowski, jako jeden z najlepszych piłkarzy świata, jest obserwowany przed miliony ludzi. I to nie tylko tych, którzy są zakochani w piłce nożnej. Aktywność w mediach społecznościowych sportowców chętnie śledzą także aktywiści. Jeden z nich zachwycił się pewnym zdjęciem, które pojawiło się na profilu instagramowym żony Lewandowskiego - Anny. 

Zobacz wideo Poruszony Lewandowski o ukraińskiej opasce: Sam ją lepiłem, sklejałem

Zamieszanie wokół zdjęcia Roberta Lewandowskiego. "Gość ma 18 samochodów i samolot"

Jan Mencwel dostrzegł fotografię, a na niej Roberta Lewandowskiego na rowerze z dziećmi. - 'Wy aktywiści jesteście oderwani od rzeczywistości, pewnie jeszcze dzieci będziecie wozić na tych rowerkach?' Tymczasem Robert Lewandowski z dziećmi w Barcelonie - napisał na Twitterze aktywista i do postu załączył screena ze zdjęciem.

Chris SuttonSytuacja z Ligi Mistrzów wzburzyła eksperta: UEFA igra z ludzkim życiem

Mencwel pochwalił kapitana reprezentacji Polski za promowanie idei zrównoważonego transportu. Jednak nie każdy zgodził się z takim komplementem pod adresem Lewandowskiego. Twitterowicze argumentowali, że nowy napastnik FC Barcelony nie jest wcale dobry przykładem. 

"Lewandowski ma 18 samochodów i samolot. Ty stawiasz go jako wzór eko" - skomentował jeden z użytkowników Twittera. Takich komentarzy pojawiło się więcej. "Facet lata prywatnym samolotem, ma kilka aut o absurdalnym apetycie na paliwo, wsiadł dla żartu na rower lodziarza i od razu stawiany jest jako wzór do naśladowania. Proszę nie ośmieszać idei zrównoważonego transportu" - czytamy.

Jeden z komentujących posłużył się obrazowym przedstawieniem sytuacji. Pokazał w ten sposób, że pojazdy Roberta Lewandowskiego mają ogromne spalanie. "Tymczasem Robert Lewandowski w Barcelonie..." - skomentował dodatkowo. 

Wśród osób, które zdecydowały się zabrać głos, znalazła się także posłanka Lewicy. Anna-Maria Żukowska zwróciła jednak uwagę na inny fakt, który dało się zauważyć na zdjęciu. Chodziło o bezpieczeństwo. "Bez fotelika i kasku?" - napisała.

Robert Lewandowski latem 2022 roku trafił do FC Barcelony, dla której w tym sezonie rozegrał już łącznie 8 spotkań. W nich strzelił aż 11 goli i zanotował 2 asysty.

Więcej o: